Tvrdnutie bruška u silnejších žien

polariso
1. okt 2014

Ahojky...dievcata ktore ste silnejsie ze mate viac sadielka na brusku ako pocitujete tvrdnutie bruska. Stvrdne vam aj to sadielko? Mne sa vcera zdalo ze mi asi rvrdne brusko ale na dotuk bol povrch makky ale vnutri po zatlaceni bola maternica tvrda...je to normalne alebo je to rvrdnutie bruska. Pocitujem ro len v podbrusku...nad pupkom je vsetko makke.

chikitka
1. okt 2014

ahoj, ja som toho sadielka mala tiez dost pri druhom synovi a tiez som nikdy nevedela, ako mam vediet ci mi tvrdne brucho... ale asi to bolo tak, ze ho mas napnute, ono to citis asi tak vnutorne, a ked som si ho chytila, bolo urcite tvdrsie ako bezne, ked sa mi prst zaboril do toho sadliska 😀 to je taky pocit pnutia...

polariso
autor
1. okt 2014

@chikitka ach jajjjj o co lahsie to maju chude zienky....mne bud stvrdne vnutro podbruska alebo len zaludok...asi skpcim na pokec k mojmu dokrorovi ved za spytanie nic nedammm

chikitka
1. okt 2014

@polariso ale myslim ze to nic vazne nie je, mne takto tvrdlo brucho viackrat a nic sa nestalo... radse sa ale opytaj,nie som doktor... 😉

oladuna
1. okt 2014

Ahoj,
Ja mam 9 mesacne dvojicky a od 5 mesiaca tehotenstva mi stale dvrdlo brucho.v nemocnici mi povedali ze je to normalne len niektore zeny to citia a niektore si to nevsimnu.tym sa maternica pripravuje na porod.ALE: ak to citis kazde 2-5minut ze sa ti stahuje brucho tak by si si mala sadnut alebo lahnut a relaxovat lebo zevraj to moze vyvolat aj porod (to sa mi ale nejako nepozdava).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre