Ako zmierniť gynekologické problémy?

Zodpovedané
9. aug 2021

Dobrý deň,

už viac ako pol roka mám gynekologické problémy. Najprv to začalo ako zápal močových ciest. Neskôr mi gynekológ nachádzal rôzne baktérie - streptokok, Klebsiela.

Užívala som rôzne antibiotiká. Pri posledných Ampicilin čapiky som dostala veľmi silné bolesti - asi nejaká reakcia. Nasledovalo svrbenie, ktoré ustálo a momentálne ma pobolieva vnútri pošvy, ako keby pri krčku.

Čo mi pomôže?

Nechcem viac brať antibiotiká. Beriem probiotiká ústne aj zospodu. Tiež si dávam kyslé gély.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučujem kompletné gynekologické vyšetrenie, odber kultivácií vrátane STD a následne cielenú liečbu.

Po preliečení, dlhodobo probiotiká. Vvýborné sú Gynimun alebo Multi acidophillus.

Bez adekvátne nasadenej liečby sa Vám neuľaví.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník