Ako zmierniť kŕče v 19. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

som v 19. týždni (druhé tehotenstvo) a už pred otehotnením ma občas trápili črevné kŕče a nafukovanie. Začiatkom druhého trimestra väčšinou poobede som ostala nafúknutá a mala som kŕče v bruchu.

Užívam kvapky Sab Simplex, ktoré však veľmi nezaberajú. Momentálne mám už dva dni kŕče a neviem identifikovať z čoho presne. Brucho je občas nafúknuté, občas nie. Plus pobolievanie v podbrušku. Predpokladám, že naťahovanie maternice. Ráno zvyknem mať riedku stolicu.

Ako si môžem pomôcť pri takýchto stavoch?

Užívam aj magnézium.

Je to v tomto období normálne?

Čo by mi na tieto kŕče pomohlo?

Inak mám všetky výsledky z bežných tehotenských vyšetrení v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete by mohlo ísť o gastrointestinálne ťažkosti. Hnačky môže Magnézium ešte zhoršovať.

Doporučila by som po konzultácii ambulantného gynekológa vyhľadať gastroenterológa, ktorý doporučí potrebnú terapiu.

Občas ale v prípade ťažkostí charakteru kŕčov môžete užiť aj Buscopan. Určite pomôže viac ako Sab Simplex.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník