Akú cystu môžem mať na vaječníkoch v 31. rokoch?

Zodpovedané
25. feb 2022

Dobrý deň,

včera som bola u gynekológa a našiel mi cystu na vaječníku 4 mm. Povedal, že to každé tri mesiace len bude sledovať. Predpísal mi lieky Thiamin 2x po dve tablety.

O akú cystu môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

cysta bude mať predpokladám 4 cm a nie 4 mm.

Pokiaľ sa mu nezdala podozrivá a nariadil ju len sledovať, tak je možné, že pôjde o jednoduchú folikulárnu cystu - teda folikul, ktorý počas ovulácie nepraskol. Obvykle miznú samé a pokiaľ nerastú, nespôsobujú žiadne ťažkosti. Nález som ale nevidela, preto sú to len moje dohady.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník