Akú hormonálnu antikoncepciu, ak beriem lieky na tlak?

Zodpovedané
13. júl 2022

Dobrý deň,

zvažujem, že si nechám predpísať antikoncepciu ale beriem liek na tlak Bigital.

Môže sa brať pri lieku na tlak, nebudú nejaké problémy?

Ak dobre viem, tak by sa mohla brať jednozložková antikoncepcia, Daylette je prosím vás Jednozložková?

Aké máte s ňou skúsenosti?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nie je jednozložková, ale je relatívne bezpečná. Volila by som antikoncepciu s drospiredónom (akou je aj Daylette), prípadne levonorgestrelom. Možnosťou je tiež vnútromaternicové teliesko (aj hormonálne) alebo vaginálny krúžok.

Konkrétna voľba je však na Vašom gynekológovi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník