Vaše skúsenosti s interupciou

akirpapka
6. okt 2015

Ahoj, v prvom rade som túto diskusiu nezaložila, pre to aby ma niekto odsúdil. Mám 18 rokov a som tehotná, bábätko ľúbim a preto som sa rozhodla že toto moje rozhodnutie bude pre neho tým najlepším, viem budem to ľutovať ale musím to spraviť pre to malé stvorenie. Nejdem písať všetky okolnosti ktoré ma donútili takto konať. Takže sa prosím vyjadrujte len k téme a mojej otázke. Interupcia a vaše skúsenosti - kde najlepšie ísť na tento zákrok ? Ako prebieha liečba po tomto zákroku ?, koľko orientačme tento zákrok stojí ? Ďakujem

pribinak
6. okt 2015

to si fakt myslis, ze tu na mamickovskom fore sa nejaka baba prizna, ze bola na potrate?

adelakk
6. okt 2015

Nechcem Ta odsudzovat ani nic podobne. Skusenost s interupciou nemam, ale mam kamaratku, ktora bola na interupcii a terez vie, ze to nebolo spravne riesenie...........ale uz je neskoro to zmenit. Ako vravis, svoje dietatko lubis a tak si este dobre rozmysli, ci prave smrt je pre neho to nejlepsie co mu mozes ponuknut.

zonjushe
6. okt 2015

Nieee prosím. .150x dookola tie isté otázky, ktoré vyburcuju publikum MK, dnešná registrácia. .choďte už dofrasa s interrupciou, nevernými manzelmi a podobnými diskusiami s ktorými sa roztrhlo vrece..je to už trapne. .

sasa1310
6. okt 2015

@akirpapka stojí to cca okolo 400 eur. Liečba nie je skoro žiadna. Zobudíš sa z narkózy, pobudneš nejaký čas ešte tam a ideš domov. To je celé. Potom prídeš na kontrolu ešte k svojmu lekárovi
U Kocha robia

katy31
6. okt 2015

@akirpapka prosím Ťa nerob to, ak svoje bábätko ľúbiš, ver mi, prežila som to na vlastnej koži a to, čo potom príde, nie je život, ale peklo na zemi. Máš kopec iných možností pre život, nie pre smrť, nič nie je také hrozné, aby si to nevedela zvládnuť. Prosím Ťa, ako žena čo túto mizériu prežila na vlastnej koži, nerob to, zachráň svoj život a hlavne život svojho bábätka.. Prídu výčitky, ja som mesiac nevedela ani oko zažmúriť, mala som už jedno dieťa, navyše choré, keď sa to stalo a dodnes s týmto hriechom žijem..... Nič nie je také, aby sa to nedalo riešiť, ja som skončila na úplnom dne po tomto.... nevedela som žiť, nemohla som sa pozrieť na svoje dieťa, na iné deti, cítila som sa ako posledná špina na tomto svete.... mala som hrozné úzkosti, výčitky, pocit viny a nik z môjho okolia mi nepodal pomocnú ruku predtým, mohlo to byť inak... Ja som z prvého termínu ušla, rozhodla som sa, že ho chcem napriek všetkým, ktorí chceli jeho smrť, ale druhý termín som už nedokázala povedať nie, proste moja psychika spadla totálne dole. Ak potrebuješ veci na bábätko, nájdu sa mamičky, čo Ti ho pošlú, kočiarik mám tiež, hocičo sa dá vyriešiť, ale ak sa rozhodneš pre smrť, to už nikdy nezvrátiš. Prosím Ťa, neurob takú chybu, niekto to nedokáže uniesť, hlavne, ak to dieťa v sebe miluješ..... Nejdem Ťa súdiť, prečo to chceš urobiť, ak potrebuješ radu, pomoc, vyrozprávať sa, napíš mi do IP, ja veľmi ľutujem, že som to neriešila skôr tu na MK, moje dieťa mohlo žiť, bola som na to sama..... Po tomto som spoznala mamičku, čo prežila to isté, mala už ale dve deti, znášala to podobne, rovnako ťažko a hrozne, ako ja.... Proste život je niekedy taký, ale to, čo príde potom, neprajem ani svojmu najhoršiemu nepriateľovi... fakt.... mňa to skoro zabilo.... Skús svoje rozhodnutie prehodnotiť, ak potrebuješ pomoc, povedz.... Len to ešte zváž..... Si mladá a dieťa je dar, dar, ktorý nemusíš dostať druhý krát...... Skús o tom popremýšľať... a nech Ťa Pán sprevázda pri Tvojom rozhodnutí....

seahorse27
6. okt 2015

Ked si chcela len strucne odpovede na tvoje otazky, tak si mala polozit len otazky bez tych uvodnych provokacnych omacok...ze babatko lubis a pod. Ved to ani nejde dokopy....

lolinko
6. okt 2015

@akirpapka
ahoj. Ja ta nebudem sudit, ja som si tým prešla tiež. Zaciatkom júna som sa vydávala a koncom júna zistila, že som tehotná. Tak isto nebudem písať prečo som išla na interrupciu.
Len keď ti môžem poradiť z mojej vlastnej skúsenosti. Tu v Ba nie. Ja som ju riešila najprv tu. U svojho gynekologa najprv žiadosť 30€, potom ultrazvuk na Antolskej ďalších 10€. Z Antolskej na vyšetrenie k obvodnemu a potom zas na antolsku. Tam mi povedali že to stojí 460€ a že sa čaká na voľný termín a že možno to nestihnú do môjho termínu a už mi ju nespravia.
Doma som zo slzami hľadala kde ešte robia interupciu a nakoniecc našla.
Mediklinik, kde robia tieto zákroky, len to málo háčik že v Leviciach.
No aj tak som tam zavolala a už cez telefón som bola milo prekvapená, ako milo somnou rozprávali. Behom dvoch dní som mala už termín. Prišla som tam ráno, urobili mi všetky vyšetrenia, rozprával sa somnou anestéziológ, gynekológ,sestričky. Veľmi mily ľudia. Cca hodinku som čakala na výsledky a potom som išla na zákrok. No v tejto ťažkej situácii tam bol somnou pp ccelý čas môj muž.
Po zákroku som tam bola ešte 2 hodiny na pozorovaní a potom sme išli domov. V tom Medikklinik stal zákrok a vyšetrenie spolu 360€, a zato že tam bol muž sa nič neplatilo.
po 2 týždňoch som išla na kontrolu už k svojomu gynekologovi.
Ak by si chcela ešte niečo vedieť, tak ni napíš
...a neber si k srdcu, keď ta tu bude niekde obviňovať, ty sama vieš prečo to ideš urobiť a je to tvoja vec!
Držím ti palce

esterba
6. okt 2015

Zaujmave, kolko diskusii o interupciach sa tu rozbehlo po pochode. Naozaj mame verit, ze to nie je len sprosta provokacia? Dajte si v aliancii pozor, aby to nezacalo vyzerat skor tak, ze pochod zenam moznost interupcie pripomenie a ich pocet tak po pochode vdaka nemu stupne 😉

janinah
6. okt 2015

Milé bábetko,veľmi ťa" ľúbim" a preto ti nikdy nedovolím vidieť slnko a poznať maminu náruč,tvoja mamka. ☹
Všetky tebou položené otázky majú odpovede na nete a aj tu v archíve.Beriem to ako provokáciu a neverím ti ani slovo 😒

jeannna
6. okt 2015

@akirpapka Chod do kelu ... zbytocne tu brnkas na city zenam, ktore tuzia po babatku. Svoje skusenosti si rieste prosim cez IP.

tomiholjubavi
6. okt 2015

@akirpapka pre tvoje babatko bude najlepsie, ak ho nechces, alebo nemas nan podmienky, ked ho das na adopciu. zdravych novorodeniatok je strasne strasne malo a bezdetnych parov su zastupy. uz teraz sa o tvoje dieta biju stovky ludi, ktori mu znesu modre z neba. zabit cloveka, aby si mu urobila laskavost? no ja neviem... prosim ta v mene bezdetnych parov, aby si sa rozhodla pre adopciu. urobis stastnych minimalne troch ludi a v konecnom dosledku vzdy bude existovat sanca, ze svoje dietatko raz stretnes niekde na ulici.

torticky002
6. okt 2015

@lolinko ako nehnevaj sa, napriek tomu, ze si napisala, ze nebudes pisat preco si sla na zakrok si prispela svojim prispevkom, tak ja reagujem teda...ako mala si muza po svojom boku, vzali ste sa, a pokial si teda nemala nato vazne zdravotne dovody, vazne nechapem naco bol potrebny potrat.... vopred sa ospravedlnujem ked tam bol zdravotny dovod, v tom pripade povazuj moj prispevok za bezpredmetny

matuskova003
6. okt 2015

ak ho lubiš. chceš prenho niečo spravit. už ked v tebe kvitne . daj ho na adopciu. ! to je naozajstny prejav lasky. das mu život, daš mu možnost mat milujucich rodičov . hlavne ten zivot. nezober ho on ked si mu ho uz raz dala .

julma
6. okt 2015

Mile dietatko, musim to pre Teba urobit, musim Ti dat vysklbat rucicky a nozicky, rozdrvit hlavicku, lebo Ta lubim. Chod do riti akirpapka...neverim Ti ani slovo, bud si chora psychicky, sprosta alebo vymyslena

zuzi0911
6. okt 2015

Urcite by som sa rozhodla inak tiez som ako 18 rocna otehu a poviem ti mala by som milion dovodov preco to dat prec ale ani raz som na to nepomyslela..Tesila som sa bola som stastna a vedela ze to zvladnem...Mam kamosku isla ako 15 rocna...deti mat nebude poskodena maternica.. Neviem s tym by som nedokazala zit a uz vobec nie s tym ze som si "zabila"dieta....radsej ho daj na adopciu...mozes rodit anonymne...porodis ides prec a dietatko si nechaju....je vela parov ktore by dali vsetko za dietatko...

lolinko
7. okt 2015

@torticky002
Ahoj
ja sa nehnevam, každý má svoj názor.
Ja som,to musela podstúpiť zo zdravotných dôvodov.

sardinka335
7. okt 2015

@akirpapka a ty čo tu píšeš za kydy?? A ešte tomu dufam ze aj sama veríš tým blábolom - citujem ťa : bábätko ľúbim a preto som sa rozhodla že toto moje rozhodnutie bude pre neho tým najlepším, viem budem to ľutovať ale musím to spraviť pre to malé stvorenie.
Budem hadať tvoje okolnosti, ktore ta donutili takto konať...nezodpovedná kefovačka...nič ine.

jeennyv
7. okt 2015

@akirpapka Sorry ale pre mna je to cista provokacia a hlupota......keby si babatko lubila tak by si hladala ine alternativy a ne potrat....odkedy je prejavom lasky, ze sa ho zbavis a zabijes...a v dalsom rade, vtedy si mala fnukat, ked si ho "robila" a nie teraz.... kedy sa konecne ludia naucia, ze kazdy sex so sebou moze priniest tehotenstvo a preto treba byt podla mna aj sposobili na to nielen sexovat, ale aj byt schopny niest nasledky za svoje konanie....

guinevre
7. okt 2015

@akirpapka neo*ebavaj tu na fore, provokater nasierac

guinevre
7. okt 2015

@akirpapka vobec by som neodsudila zenu ktora otehotnela nechcene, a nechce dieta, tak interupcia ok ma na vyeber, ale ake su to tu hluposti, ze lubim to dieta preto je to to najlepsie blabla, bud si dieta co sa sem prislo zabavat, alebo si totalna hlupana, ze ide na potrat lebo lubi dieta, chod sa liecit.

ematko29
8. okt 2015

@akirpapka to dieťatko nemá nikoho lken teba.Je uplne bezbranné .Ty ho máš chrániť a nie mu vytrhať končatiny.skus si predstaviť,že k tebe príde tvoja mama a povie Ti ,lubim ťa a zrazu vezme velké kliešte a odtrhne ti jednu ruku a potom druhú ,aby sa ti potom náhodou nekrivotilo tak Ti aj nohy vytrhne a rozpučí Ti hlavu.nech sú dôvody akekolvek tak je to neospravedlnitelné.jediné ospravedlnenie je ak By ta tehotensttvo vystavovalo nebezpečenstvuzo zdravotneho hladiska.A preco nič nepíses?nevysvetlís tu mamičkám preco?

llallika
16. okt 2015

mám po 30tke, 3 deti v predškolskom veku, migrény, cystu, myom a na sone bol aj živý plod (6tt) - plus po úmrtí v rodine som brala rôzne oblbováky, nemôžem si dovoliť ostať ležať v nemocnici na rizikovom a
- doktor mi povie že diazepam a neurol v kombinácii s liekmi na migrénu : je aj šanca že dieťa nebude moc poškodené.
- mám sa vykašlať na moje živé deti?
- momentálne nemám ani na ten poplatok 170€ plus všetky predoperačné vyšetrenia
- a pohľady personálu ako na sériového vraha

Ahoj 🙂 tak najprv ti napíšem k téme stojí to okolo 300€ a najlepšie je to na Sliači aj hygiena je tam top..A teraz mimo toho mám 17 ako 16 som otehotnela (teraz ma tu podte súdiť) nezabrala tabletka po a ja som ostala tehotná..Bábätko som si obľúbila a robila som všetko preto aby som si ho mohla nechať a keď už aspoň to nie tak aspoň mu dať život..To bolo celé čo som chcela..Ale nakoniec som musela ísť na potrat bola som donútená a vieš čo? ľutujem to ako nič v živote možno si niekto povie,že potrat vyrieši všetko,bábätko nebude mať ťažký život a bla,bla,bla,ale bábätko ťa bude mať radšej o to keď bude vedieť akú malo statočnú mamu,ktorá oň bojovala..Ja som tiež bojovala,ale boj som prehrala a naozaj možno teraz chceš ísť na potrat,ale o 5 možno 10 rokov si to začneš vyčítať..Je to tvoja vec,ale mysli aj do budúcna nie na to čo by bolo po fin. stránke atď. ale po stránke psychickej pretože financie a to všetko ost. sa dá pokojne zvládnuť 9 mesiacov je dosť dlhá doba

fanta3
18. okt 2015

ja na tvoju otazku neviem odpovedat, ani ta nechcem nijako prehovarat, len si vsetko poriadne premysli- nekonaj len na zaklade momentalnej financnej situacie napriklad. Potrat ma aj negativa, psychicky aj fyzicky. Nastuduj si aj si tieto veci okolo- napr. http://ona.idnes.cz/interrupce-jak-vysoke-je-ri...
AK si presvedcena, ze sa o dieta nedokazes postarat, existuje aj utajeny porod. Normalne dieta vynosis, pri porode nahlasis v nemocnici ze chces rodit utajene a dieta pojde na adopciu s tym ze nikde ako matka nebudes vedena a dieta dostane moznost zit v rodine ktora deti nemoze mat.
Nech bude tvoje rozhodnutie akekolvek, vsetko si premysli, detailne a s chladnou hlavou, aby si neskor nicoho nelutovala. Drzim palce

tinka0710
23. okt 2015

@adelakk ako si to myslela, ze tvoja kamaratka vie, ze interupcia nebolo spravne riesenie?ma nejake nasledky?

marianna162
23. okt 2015

A načo máš svojho gynekológa,on ti predsa dá odpoveď na všetky tieto otázky,, inak radšej ho daj na adopciu,, takému bábätku sa hneď nájde domov,, vieš čo by iný za to dali mať dieťa,,,

adka7295
23. okt 2015

Ak svoje bábätko naozaj tak ľúbiš ako píšeš tak si to ešte riadne rozmysli inak to neskôr môžeš veľmi oľutovať, pretože už možno nebudeš môcť ostať tehotná. Si mladá rovnako ako ja ale nikdy by som na interupciu neišla verím, že máš v rodine niekoho kto ťa podporí a pomôže ti, hlavne tomu malému nevinnému stvoreniu neber to najcennejšie, jeho život.

martinka13
23. okt 2015

Budeš ľutovať celý život ak to spravíš. Ja som to prežila nedobrovoľne v 23.TT a 3 roky som sa z toho nevedela dostať. Až kým som neporadila zdravú dcerku. Všetko sa dá zvládnuť len myšlienka že si si zabila vlastné dieťa sa zvládnuť nedá. Ver mi.

adelakk
23. okt 2015

@tinka0710 ma obrovske vycitky svedomia, smuti za dietatkom, ktoremu nedopriala zit.....takze problemi psychickeho razu. A to uz bolo tak sest rokov nazad.

tinka0710
24. okt 2015

@adelakk a nemala problem s otehotnenim? ma deti? lebo aj toto moze byt dosledkom interupcie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre