Aký pôrod je vhodný 4 roky po sekcii?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

pred štyrmi rokmi som mala sekciu.

Je teraz lepšie rodiť prirodzene alebo opäť sekciou?

Dá sa predísť ruptúre maternice?

Od akého týždňa tehotenstva môže byť jazva po sekcii náchylná na trhanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

rizikovým obdobím je predovšetkým to v okolí samotného pôrodu a nástup kontrakcií. Ruptúra maternice v mieste jazvy po sekcii je však veľmi raritnou komplikáciou.

Vedenie pôrodu je na zvážení ambulantného gynekológa a hlavne pôrodníka. A samozrejme aj na Vás a Vašom želaní.

Predpovedať Vám samotný priebeh nevie nikto. Ale je možné rodiť aj spontánne. Rovnako máte indikáciu aj na pôrod sekciou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník