Rodili ste sekciou?

janus141
25. jún 2012

ahojte mamicky uz som tu pisala ale moju temu mi to zamklo a rada by som chcela pocut viac reakciii 🙂 🙂 🙂 🙂 som 3 rodicka 2 porody som mala prirodzene a teraz ma caka sekcia babo je otocene ☹ vobec neviem co ma caka ako pred a tak po cisaraku som v 36tt takze tak o 2 az 3 tyzdne mi spravia planovanu sekcie mamicky piste kto rodil oboma sposobmi ci je lepsi prirodzene alebo sekcia mam s toho tak troska strach a ako sa hoja jazvy dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

majka826
25. jún 2012

nemáš sa čoho báť mojko...ja mam 3 sekcie a som ok...malý má 16 mesiacov a jazvu nieje skoro ani vidieť...držím palce 🙂

lucinka10011
25. jún 2012

baby akolko krat mozte rodit na sekciu ja som pocula ze len 3krat aje to pravda?

matonka26
25. jún 2012

ahojky ja som rodila sekciou a este ma troxa boli bruxo to ma mala uz skoro 9 mesiacov..ale je to indi- vindi, poznam aj take co mesiac po porode sekciou boli ok 🙂 jazva este troska svrbi a mne ju teda celkom vidiet este sa nezahojila..uvidis nakoniec ako sa budes zotavovat.kazdopadne drziim palce 😉

bambibam
25. jún 2012

zo skúsenosti viem,že prirodzene je lepšie rodiť,ale ak situácia je taká tak sa to dá prežiť a hojenie bude závisieť hlavne od organizmu a toho ako sa ty sama ktomu postavíš so svojim myslením. Ked si budeš hovoriť ,že všetko bude OK,tak to bude určite OK,a keby niečo predsa len je tu kopec lekárov,sestier,a MK kde sa dočítaš všelijaké rady.
Ja po Ac.Cisaráku som mala pár komplikácii, ale do mesiaca to bolo v pohode a teraz po 4 mesiacoch som už bola aj plávať...

katarina822
25. jún 2012

za 2 3 tyz. sa moze babo otocit spravne a mozes rodit normalne. babo sa moze otocit aj v den porodu.

lenka142
25. jún 2012

Ja mam sice len jedno dieta, ale mali sme sekciu... nemusis sa bat... maly ma 18 mesiacov, moju jazvu nie je skoro ani vidiet.. hojilo sa to pekne, ziadne komplikacie neboli...takze drzim palceky a nech vsetko dobre dopadne🙂

chovancova27
25. jún 2012

Mojej mamine sa dva roky po sekcii zapálila pri ťažšej turistike jazva...

montinka
25. jún 2012

ahoj ja mam dva za sebou a caka ma treti. a v pohode boli,len to ze sa ti to dlhsie hoji nez po normalnom porode a musis si davat viac pozor a nenamahat. ale ja som bola do mesiaca ok...po prvom som sice mala malé kopmlikacie s jazvou ale potom to uz bolo v pohode.🙂 takze nemas sa coho bat da sa to prezit.😉 a lucinka 10011 odporucaju sa iba dva cisarske uz pri druhm ti davaju na vyber sterilizaciu...

luciferkax
25. jún 2012

Ahoj. Možno sa bábatko otočí správne a nebudeš musieť riešiť nič, tak nestresuj dopredu :D každopádne, som jedna z máala, ale ja som sa z cisárskeho rezu zotavila ovela skôr a lepšie, ako z pôrodu :D doteraz neviem prečo, ale po cisárskom mi bolo potýždni úplne fajn, kým po pôrode to trvalo až do skončenia šestonedelia

mimacik
25. jún 2012

Ja som rodila 2x sekciou. Rekonvalescencia závisí určite aj od časového odstupu od posledného pôrodu. Ja som druhú sekciu mala "len" 16 mesiacov po prvej, takže to bolo trošku skoro a jazva sa mi zle hojila a z pôrodnice som odišla na vlastnú zodpovednosť. Bola som tam totiž týždeň pred termínom na pozorovaní + 5 dní po pôrode, už mi manžel aj s dcérkou chýbali 🙂 Jazva je hrubšia ako prvá, tiež ma dosť svrbela a necitlivú časť brucha mám asi ako každá po sekcii 🙂 Prvú sekciu som mala v úplnej narkóze, druhú len v lokálnej, chcela som si to "užiť" 🙂 Netreba sa báť, všetko dobre dopadne! Držím palce!

chavierka
25. jún 2012

Ahoj, ja som mala sekciu 11 mesiacov dozadu, jazva je stále vidieť, ale neprekáža,ani neviem, že ju mám....Ja som mala sekciu, pretože som 16 dní preťahovala a moje bábo bolo zakliesnené v pôrodných cestách a 4x omotané šnúrou....Poviem pravdu, už som si želala, aby mi konečne spravili sekciu, pretože ma fakt dlho naťahovali a boli sme dávno po termíne. Bola som len v lokálnej narkóze. strach som mala obrovský už pri dveroch operačnej sály, ale šlo to tak rýchle, že bolo hneď po tom. Horšie bolo pre mňa na druhý deň vstať z postele, vtedy mi začali také prvé bolesti, myslela som, že sa mi brucho otvorí....Ale čo chvíla som to rozchodila a mám dobré spomienky.

dalmatin
25. jún 2012

ahoj.Ja som mala prvý normálny a druhý sekcia.Výhodou je,že neprežívaš žiadne bolesti pred pôrodom,zobudíš sa a bábo je na svete.Ale nemenila by som to za normálny pôrod,lebo žena potrebuje práve silu po pôrode a po cisárskom som sa cítila strašne slabá,pomaly sa človek učí vstať,chodiť. Ale každým dňom to bolo lepšie. Držím palce.

anjelik2509
25. jún 2012

ahoj, aj ja som mala sekciu pred 20 mesiacmi, jazva má asi 15 cm, ale skoro ju ani nevidieť..a keď mám nohavičky, či už plavkové, alebo obyčko, nie je vidieť nič...Ja som o sekcii nechcela ani počuť, ani počas tehotenstva som o tom nerozmýšľala, chcela som priodzenou cestou porodiť...ale keď to nešlo klasicky, museli sme ísť na operačku...Po pôrode to bolo také všelijaké, mala som epidurálku, tak som si necítila nohy asi ešte dve hodiny po a aj brucho ma dosť bolelo, hlavne ráno, keď som sa prvý krát postavila to bol des, ale neskôr cez deň, keď som sa rozchodila (asi po 15 hodinách) som behala po pôrodnici ako srnka..Ešte sa mi všetci divili, že po sekcii a takto behať...neverili vlastným očiam 😀 Ale nevedeli, že to ma nabudilo to, že pôjdem za mojou malinkou na oddelenie a chcela som ju už mať konečne pri sebe...Vtedy každá mama, či už po klasike, alebo po SC zabudne na všetky bolesti..Ešte počas kojenia som mala bolesti, ale to je už asi u každej, nezávisle od druhu pôrodu..Podľa mňa sa netreba ničoho báť, treba myslieť pozitívne a brať to ako to ide 😉 držím palec 🙂

danu
26. jún 2012

@janus141 vsetky potrebne informacie najdes v temach, na ktore ti dala linky katren. Pripadne sa v niektorej uz zalozenej opytaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre