Amoxicilinové čapíky na streptokoka a výtok. Mám ísť na pohotovosť?

Zodpovedané
18. dec 2021

Dobrý deň,

v 8. týždni tehotenstva mi doktor zistil streptokoka agalictae. Teraz na kontrole v 12. týždni mi predpísal 10 amoxicilinových čapíkov pred spaním. Po prvom čipku, ked som ráno vstala, tak som mala jemne sfarbený oranžovo-ružový výtok.

Môže to byť zt oho, alebo ide o začínajúci potrat?

Mám ísť na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste nemali ťažkosti, tak nemá veľký význam liečba Streptococcus agalactiae. Vo väcšine prípadov jeho prítomnosť aj tak pretrváva.

Po Amoxicilínových čapíkoch je možný výtok aký uvádzate. Avšak už len pre ukľudnenie by som doporučila kontrolné vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník