Torecan čapiky v 8. týždni - skúsenosti

buzz5
22. máj 2020

Ahojte som v 8tt mam hrozne nevoľnosti, gynekologička mi predpísala torecan čipky. Prvý deň veľmi dobre účinkovali a konečne som sa vedela najesť po týždni hladovania 😁 na druhý deň ráno mi však bolo znova zle a kým som si stihla čipok dat znova som zvracala, cez deň mi už bolo fajn ale večer mi bolo zase horšie... Dnes tretí deň keď som vstala som si hneď dala čipok, možno o hodinku nato som aj tak zvracala... Už som zúfalá že nič nepomáha. Od začiatku tehotenstva som schudla 6kg a to som nebola nejaká pri tele momentálne mám iba 63 na moju výšku 178cm dosť málo

kittyna5
22. máj 2020

Pokiaľ si schudla možno by to bolo aj na nemocnicu, neviem. Aspoň mne tak môj doktor povedal, že ak by som chudla hneď ma hospitalizujú. Ale tak zasa ja som mala veľmi málo kíl pred tehotenstvom. 175cm a 46,5kg tak asi pre to mi to povedal. V nemocnici by ti dali Torecan do infúzky, možno by to viac zabralo. Ale poviem ti si odvážna, mne tiež predpísal lekár Torecan čípky, ale nedavala som si ich, lebo sa vôbec v tehotenstve nemá užívať, tak radšej som si 3 mesiace vkuse odgrcala, ale neschudla som.

buzz5
autor
22. máj 2020

@kittyna5 tak ty si fakt chudá to asi preto povedal tvoj lekár. Ja som na pohotovosti aj bola ale dá sa povedať ze ma tam vysmiali že som len tehotná a ze to mam vydržať že oni mi nijako nepomôžu max infuzia. Viem ze na baleni torecan píšu ze by sa v tehotenstve nemali, ale keď mi ich predpísala moja gynekologička tak jej dôverujem že vie co robí 👍 vlastne v tehotenstve by sa nemali brat žiadne lieky vôbec

aduskatt
22. máj 2020

@buzz5 neviem,či Ťa poteším, ja som si užila toto celé tehotenstvo........nepomáhalo vôbec nič.....

mischelin89
22. máj 2020

Ja som uz ani neprijimala tekutiny, hospitalizovali ma a davali mi infuzky s torecanom a deganom. Pokial zjes aspon nieco a pijes, podla mna to bude v pohode. Ale teda mne bolo mega zle, ja som cele dni len plakala na posteli, necikala som, lebo nebolo co, po celom tele sa mi supala pokozka, bola som brutalne dehydrovana. A po mesiaci utrpenia som sla do nemocky...

jeanne14
22. máj 2020

@buzz5 ako píše
@aduskatt taktiež mi nič nepomohlo, mala som aj tieto čipky. Schudla som 8kg. Teraz som v 30tt, pribrala som naspäť len 2kg. A nevoľnosti sa mi zasa vracajú, pokoj som mala od 24tt. No je to tu znova.

majusska202
22. máj 2020

@buzz5 2 tehotenstva som totálne od začiatku do konca prevracala. Pri rovom minus 14 kil pri druhom minus 8 kil. Niekoľkokrát v nemocnici cele tehotenstva pn. Torecan som si dava vkus, obcas zabral obcas nie. Jednoducho musis najst co ti robí zle a zároveň co ti pomáha. Bud to prejdepo 3 mesiaci mne teda neprišlo alebo musis vydrzat do konca. Drzim palcenech ti je lepšie.

erikaa09
22. máj 2020

Ja som si ho dala napriklad rano okolo 3.00 aby som vedela ze ked vstanem o 7.00 mi bude ok. No niektore dni nezabrali. Zabrali az infuzie - isla som si polezat na par dni a aspin som oddychla.nemusela varit ,pratat

mtoth
7. aug 2020

Ahojte, mne torecan predpisala gyn v 7tt, ked som mala dni, ze som vracala aj 25x za den. Sice mi zabral, ale citila som sa po nom ako nafetovana, nepozorna, na omdletie. Uz som ho potom nechcela. V 12tt ma hospitalizovali v nemocnici, lebo som v sebe neudrzala uz ani vodu, pchali do mna torecan, pytala som si nieco ine, dostala som Ondansetron v infuzii - to pomohlo, ale len na par dni. Ked ma pustili bolo zas vsetko po starom. Teraz som v 15tt a mam rovnake nevolnosti ako aj v 7tt. Skusila som znovu torecan a nezabral. Snad nie som ta, ktora bude vracat este pri porode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre