Bude moje tehotenstvo v poriadku?

Zodpovedané
5. sep 2021

Dobrý deň,

23.8.2021 som zistila, že som tehotná. Pár dní na to som začala špiniť a potom som začala trochu krvácať. Bola som u doktora na sone. Bola tam tehotenská dutinka a vychádzalo to na nejaký 3. - 4. týždeň tehotenstva.

Včera som bola znova na sone a už tam dutinka nebola. Zatiaľ to nevyzerá na mimomaternicové tehotenstvo. Bolo mi spravené hCG z krvi - 494 hodnota.

V pondelok mám ísť znova na krv, ale včera som si spravila tehu test a bol ešte silnejší ako ostatné testy. Bolesti nemám.

Je možné, že to bude v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

žiaľ si myslím, že si Váš gynekológ chce byť istý, že to nebude mimomaternicové tehotenstvo. Keby išlo o prosperujúce tehotenstvo, dutinka v maternici by rástla a nie zmizla.

Ide teda skôr o spontánny potrat, alebo o už spomínané mimomaternicové tehotenstvo. Pokiaľ ide o spontánny potrat, hCG v krvi bude v pondelok výrazne nižšie, až sa postupne vráti k negatívnym hodnotám.
Pokiaľ by bola hodnota stále vysoká, prípadne vyššia a v dutine maternice by nebolo nič vidieť je veľká pravdepodobnosť, že pôjde o mimomaternicové tehotenstvo.

Pokiaľ by ste mali prudké bolesti na pravej alebo ľavej strane podbruška, bezodkladne vyhľadajte lekársku pomoc.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník