Menštruácia v tehotenstve

zuzicka4545
18. okt 2023

Dobrý deň. Mám otázku, 13.9-20.9 som mala menštruáciu potom o 5 dni som mala spinenie niekdy slabšie niekedy viac tak som šla na gynek.pohotovosť kde mi povedali že tam je vak ale zatiaľ prázdny. Zobrali mi krv na HCG to bolo 243, po dvoch dňoch mi ho zopakovali a bolo 358 tak ti vychádzalo na 3-4 týždeň. Spinenie prestalo a že si mám dať znova o pár dni spraviť HCG. Menštruáciu som mala dostať 10.10 ale nedostala som. Až včera mi začalo také krvácanie, slabšie ako normálne a krv bledocervena taká občas do ružová. Tak som sa zľakla že asi nieje niečo v poriadku a môj gynekológ mi povedal že načo som tam prišla lebo to je zbytočne a nieje to problém a keď mi spravil sono mi povedal že tam nič nevidí. Tak som zmätená lebo na žiadnu z mojich otázok mi neodpovedal. Je to ako možné mať menštruáciu a byt tehotná a preto tam nič nevidel alebo ako lebo mi leb povedal že mám prísť o týždeň a zoberú mi HCG a to bolo všetko. Ďakujem

ivkav5
18. okt 2023

@zuzicka4545 klasickú menštruáciu by si teda mať nemala, ale špinenie, prípadne slabulinké krvácanie v čase očakávanej menštruácie je v tehotenstve celkom bežné 🙂 má to veľa žien..sama som do 6tt špinila, ale je divné, že ti lekár nedal nič na udržanie plodu a zastavenie krvácania..mne pichli dicynone na zastavenie krvácania a následne mi gyn. nasadila ascorutin + duphaston…som 10tt a dnes prestávam užívať..držím palce…

zuzicka4545
autor
18. okt 2023

@ivkav5 nič mi nedal iba povedal že tam nič nevidí. Tak teraz ako neviem

ivkav5
18. okt 2023

@zuzicka4545 krvácaš ale normálne ako pri klasickej menštruácii? Nie je to len také slabé?

ivkav5
18. okt 2023

@zuzicka4545 divný postup gynekológa, ak budeš krvácať, vyslovene krvácať, tak choď na pohotovosť, nech ti niečo dajú…
Je to ešte veľmi skoro a všetko je v rukách prírody, možno preto to tvoj gyn. neriešil, pretože jasné, na sono neuvidí takto skoro vôbec nič, preto sa odporúča ísť k lekárovi neskôr, ale v prípade, že žena krváca alebo špiní a je tehotná tak nasadia lieky na udržanie a na zastavenie krvácania…

sasenka5
18. okt 2023

@zuzicka4545 vymenila by som gynekologa 🙄 tiez mi dali duphaston a ascorutin keď som “LEN “špinila na samom začiatku 🙈 ano je to skoro, ale pomoct ti mohol aspon tak

zuzicka4545
autor
18. okt 2023

@ivkav5 včera to bolo silnejšie nie ako pri bežnej menštruácii ale taká bledsia červená až ružová krv a dnes iba troska. A keď spravil sono povedal že tam nič nevidí a o týždeň si mám dať spraviť HCG. A keď som sa spýtala že ci som teda tehotná alebo nie tak mi zopakoval že tam nič nevidi a bolo

zuzicka4545
autor
18. okt 2023

@ivkav5 jaaaj a ešte povedal že no sak máte to vysoko a to ja nič nevidím

zuzicka4545
autor
18. okt 2023

@ivkav5 bola som na pohotovosti s tým že mám spinenie a to som vôbec netušila že som tehotná ja som myslela že je to cista alebo niečo a on povedal že je tam vak ale zatiaľ prázdny a tiež mi nedali žiadne lieky nato spinenie

alexandraas
18. okt 2023

Takyto pristup mi pripomina moju byvalu pani gynekologicku..zbehla by som na pohotovost nasadia duphaston alebo progestanelle..ja som brala aj aj, ale tehotenstvo nakoniec neskoncilo dobre. Takto na zaciatku je to 50na50 alee krvavanie ako pri beznej menstruaci nie je dobre,zial..drzim silno palce

veselo_neveselo
18. okt 2023

@zuzicka4545 no ved ti Dr. povedal jasne, teraz tam nic nevidi. Co od neho este cakas?
Mas si ist na hcg test, to je diagnosticka metoda, ak sa zvysi, bude moct povedat ze si tehotna.
Krvacat mozes kedykolvek, pokial to nie je jasna krv a nie je jej vela, je to velmi bezne.

zuzicka4545
autor
18. okt 2023

@veselo_neveselo na HCG som bola zvyšovalo sa mi aj testy mám pozitívne. Predtým tam bol vak a teraz keď som včera začala krvácať tak dnes som bola u neho na sone a povedal že tam nič nevidí a áno máte to vyššie a mám prísť o týždeň na odber HCG tak tomu nerozumiem ci je tam niečo alebo tam nieje nič keďže na nič iné mi neodpovedal a nedal mi ani lieky na zastavenie krvácania

ivkav5
18. okt 2023

@zuzicka4545 mne dr. okrem gestačného vaku a žltkového nevidela do 6tt nič…až 6+2 tušim sa objavilo srdiečko🙂
Je to uplne bežné, že skor ani nemusí nič uvidieť, to by bola skôr výnimka keby videl 🙂 Buď pokojná, akurát si vyrieš to krvácanie, to by som teda tak nenechala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre