Budem mať hneď v cykle po laparoskopii ovuláciu?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

som dva týždne od laparoskopickej operácie, kde mi odstránili niekoľko endo cýst + robili prefuk. Ten dopadol dobre (obe tuby priechodné). LPS sa robila na 6. deň cyklu.

Je možné, že bude v tomto cykle aj ovulácia?

Ide mi o to, že mám klasický plodný hlien, no pozorujem ho o pár dní (cca o 3) neskôr ako obvykle.

Môže sa nasledujúca menštruácia oneskoriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

po manipulácii s vaječníkmi je dosť možné, že u Vás ovulácia prebehla skôr alebo viacpočetne. Preto je vhodné mať nechránený pohlavný styk najskôr ako to ide.

Menzes kedy presne príde Vám predpovedať neviem. Anestéza aj operačný zásah môžu prvý cyklus ovplyvniť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník