Zmena cyklu - ovulácia

dnp
2. mar 2015

Ahojte baby, do teraz som mala pravidelný 28-dňový cyklus .. úplne presný, celkom na deň. Menštruáciu som mala 3. februára, znovu som ju schytala z 26. na 27. februára, dneska už ju nemám. V podstate som ju mala dostať 3. marca - zajtra, ale ona už aj skončila. Menštruácia, ktorá prišla 3. februára bola tiež krátka - 3 dni. Ako pre mňa krátka, pretože som zvykla mať tak 5 dní. Dodám k tomu, že s priateľom sme mali nechránený pohlavný styk, bola tam snaha. No ale moja otázka je, či ak sa mi to teraz takto posunulo, ako mám rátať alebo môžem rátať plodné dni ovuláciu? Pred tým mi ovulka sedela úplne presne proste v strede cyklu. Viem, že ona nemusí stále prísť a viem, že sa dá ovu zistiť či testom, hlienom, bazálnou teplotou. Lenže tento cyklus trval 24 dní. Môžem teda rátať od dnes opäť stred cyklu (14 dní) ako plodné dni pri tom mojom pravidelnom cykle? Alebo je to už teraz posunuté? - keďže naozaj neviem či tento mesiac to bude opäť 28dňový cyklus. Tento krátky cyklus ma zaskočil aj prekvapil. Ja viem, že sa úplne hlúpo pýtam 😀 ale nikdy sa mi toto nestalo a keďže do teraz som vedela kedy mám ovulku, tak či sa aj ona nejak posunie - stratí ... Ďakujem za odpovede.

bajana
2. mar 2015

Nikto ti nepovie, aký budeš mať teraz cyklus. U mňa sa bežne rôzne striedali cykly 24-27 dní, preto som vďaka meraniu BT odsledovala zmenu hlienu aj ovulačné bolesti a tak smerovala snaženie na 8-13 deň. Ale nikdy som samozrejme nevedela, kedy naozaj ovulka príde. U teba sa mohlo stať veľa vecí - viróza, anovulačný cyklus, môžeš byť aj tehotná...takže za seba radím snažiť sa každý druhý deň od konca MS alebo aspoň od 10DC do cca 16 DC a skús si všímať párhodinové pichanie na jednej strane podbruška - to je ovulka.

bonaqa2013
2. mar 2015

@dnp nie vždy to ide tak presne podľa kalendára. pri 3 tehu som otehotnela na 9 deň cyklu. 28 dňového. Podľa lekárky aj to sa stáva. Dcéra má už v súčasnosti 6 rokov, ale vtedy mi bolo kade jak keď som zistila tehu.

lucka1987
2. mar 2015

@dnp suhlasim s @bonaqa2013 . dokonca aj dve ovulky za mesiac mozes mat,, niektore zeny otehotneju pocas ms / oni si vravia, ze mimo ovulacie, ale to nie je mozne / ovulka jednoducho prebehla tesne pred menstruaciou.
jeden zo sposobom ako si to zistis, je ze si nakupis ovu testy, predavaju sa po 40 centov, nie je to vela a budes testovat napr 10 dni po sebe a tak to zistis s lepsou prensostou, lebo tu ti nikto na dialku nepovie aky mas cyklus 😉

katlub13
2. mar 2015

ahoj presne toto sa stalo aj mne s manzelom sme sa zacali snazit o babatko a od vtedy mam nepravidelny cyklus inak som mala presne na den aj nie aj na hodinu 🙂

dnp
autor
4. mar 2015

@bajana tehotná nie som ... :( a viem veľmi dobre čo je ovulka, dokonca zvyknem pri nej aj kus málinko špiniť ;) @katlub13 veď toto :( .. my sa snažíme o bábatko ... do teraz to nevyšlo aj ak som vedela kedy je ovu proste sa nepodarilo a teraz ešte toto.. celé zle :( zaskočilo ma to, no uvidím ako to bude ďalej...

bajana
4. mar 2015

@dnp ale veď sa nič hrozné nestalo...normálne sa snažte ďalej 🙂 ...a kedy si si robila test?

dnp
autor
6. mar 2015

@bajana snažíme, len som chcela proste vedieť či sa to nejako celé posunie - myslím cyklus ... pred 2. dňami som si robila test a negatívny, takže som skôr dostala mrchu kvôli niečomu inému .. ako si aj ty písala, ale uvidím aký cyklus budem mať tento mesiac

katlub13
8. mar 2015

ja som dnes mala dostat ms ale zatial nic a test mi vysiel negativny tak som zvedava co bude dalej....
Dufam ze sa mam uz podarilo snazime sa od novembra.

betka28
23. máj 2015

Ahojte, ja by som odporúčala sledovať ovulku pomocou šikovného prístroja cyclotest. Tiež používam už dosť dlho a som veľmi spokojná. Treba iba merať bazálnu teplotu teľa a hneď dostanem info o tom, či v danom období mám plodný / neplodný / vysoko plodný deň. Môžem iba odporúčať 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre