Bývajú komplikácie po vybratí Mireny?

Zodpovedané
25. máj 2022

Dobrý deň,

krváca sa po vybratí Mireny?

Majú mi ju vyberať v narkóze lebo netrčia vlákna.

Bojím sa toho, bývajú po 5 r dáke komplikácie po vybratí? Načo sa pripraviť? Kedy potom príde menzes?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neobávajte sa. Je Vás nutné uspať iba z dôvodu, že by bola jej extrakcia veľmi nepríjemná pri plnom vedomí a nemusí sa zadariť na prvý raz. Po zákroku budete slabšie krvácať/špiniť pár dní. Inak by ste mali byť v poriadku. Prvý menzes môže prísť v inom čase ako očakávanom a tiež môže byť inej intenzity.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník