Čím môže byť spôsobené krvácanie pri užívaní Belary?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

9 mesiacov užívam antikoncepciu Belara, doteraz bolo všetko v poriadku. Krvácala som z vysadenia na 3. deň, inak žiadne rozhádzané hormóny a ani krvácanie mimo cyklus. No tento mesiac som na 13. deň užívania tabletiek začala krvácať, mám ešte 8 tabletiek.

Čím to môže byť spôsobené?

Ďakujem.

Dobrý deň,

krvácanie môže byť spôsobené zabudnutím tablety, stresom, chorobou, nadmernou fyzickou záťažou.

Ak ani jedno z toho sa nevyskytlo a krvácanie sa objaví aj v ďalšom cykle, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník