Čo ma teraz čaká, ak mi vyšli pozitívne protilátky v 8. tt?

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

mám dcérku, bude mať dva roky. Ja mám krvnú skupinu 0 - manžel 0 +. Dcérke po pôrode zistili rh + faktor a pichli mi injekciu. Teraz som znova otehotnela, som v 8. tt a na odberoch mi vyšli pozitívne protilátky. Sestrička mi povedala len, že zopakujeme odbery, k doktorovi na vyšetrenie idem až v decembri.

Čo ma teraz čaká?

Je bábätko v ohrození alebo sa už dnes dajú takéto situácie riešiť bez komplikácií pre bábätko?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

hladina protilátok sa bude sledovať. Rovnako bude sledovaný aj stav plodu. Pokiaľ by hladina protilátok stúpala, hrozí tzv. hemolytická choroba plodu/novorodenca a je možné, že sa tehotenstvo ukončí skôr. Záleží ale od konkrétnej situácie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník