Čo mohla znamenať veľmi ostrá bolesť v podbrušku?

Zodpovedané
21. sep 2021

Dobrý deň,

pred pár dňami som v práci pocítila veľmi ostrú bolesť v podbrušku, ktorá prišla náhle. Dalo by sa to opísať pocitom ako keby mi tam niečo prasklo. Bolelo to neskutočne, až som sa musela zastaviť v práci a predýchať. Tak silnú bolesť som ešte asi nezažila. Po pár minútach bolesť ustúpila a odvtedy mám slabší biely výtok, ktorý je podobný ovulácii.

Tento cyklus som už ovulovala, mala by som dostať menštruáciu v niektorý z najbližších dní. Zvyknem ju mať načas. Nechcem ale riskovať, že tá náhla silná bolesť súvisí s niečím vážnejším.

Aký je Váš názor?

O aký problém mohlo ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skutočne Vám tam mohlo niečo “prasknúť” - tým myslím cystu na vaječníku. Vtedy ženy popisujú príznaky aké udávate vy.

Pokiaľ už nemáte žiadne iné ťažkosti, nemusíte sa obávať. Ideálne je však navštíviť gynekológa, ktorý na základne vyšetrenia vie potvrdiť diagnózu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník