Čo môže spôsobovať hnilobne zapáchajúci výtok?

Zodpovedané
18. aug 2022

Dobrý deň,

mám 23 rokov a s manželom sa snažíme 4 roky o bábo, no žiaľ neúspešne. O chvíľku nás čaká prvé IVF, no mňa už dlhšie trápi hnilobne zapáchajúci výtok. Tento výtok ma trápi už viac než rok. Ja žijem v UK, no dala som si námahu a zašla som na SK po doktoroch. Doktor povedal, že je všetko v poriadku, odobrali mi stery, mala som mnoho ultrazvukov. Po čase zistili partnerovi infekciu Ureaplazmu. U mňa nebola zistená ale aj tak mi pre prípad lekár dal čapíky Betadine. Tento výtok som mávala každý druhú deň pravidelne. V poslednej dobe sa to zmenilo, pár dni pred a pár dní po menštruácii ma tento výtok trápi.

Vedeli by ste mi poradiť čo by to mohlo byť?

Bola som aj na krvných testoch aj na steroch ohľadom infekcií ako sú chlamýdie a podobne, a všetko ukazuje negatívne. Všetko je v poriadku.

Ďakujem.

Dobrý deň,

bolo by vhodné zrealizovať ster v čase ťažkostí.

Prípadne skúste Gynexid vaginálne výplachy v kombinácii s vaginálnymi probiotikami (Gynimun intim protect sú výborné).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník