Čo môže znamenať táto vypuklina na slabine?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

už nejaký čas si všímam vypuklinu v oblasti slabín. Na jednej strane je o dosť výraznejšia ako na druhej, hmatala som si ju v sede, ľahu, nie je ani tvrdá, nenahmatala som si tam žiadnu guličku ani nič podobné. Nebolí ma to, ani neťahá...

Viete mi povedať, čo to môže byt?

Ďakujem.

Dobrý deň,

buď ingvinálna hernia (pruh v slabine) alebo zväčšené uzlinky.

Ideálne je vyhľadať všeobecného lekára/gynekológa, ktorý Vás odošle na vyšetrenie na chirurgiu, kde zrealizujú okrem iného ultrazvukové vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník