Čo presne znamená moja diagnóza polyp krčka maternice, podľa tohto popisu?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

mám 41 rokov a idem na operáciu.

Ja by som len chcela, či by ste mi trošku viac o tom nenapísali, podľa popisu, čo mám na papieri?

ANAMNÉZA: Pacientka odosl. pre hypermenoreu a sekundárne anemicky sy na LASH.
P2×/SP,SC/
Objektívny nález: spec.porcio bez klezie, sliznica kľudná, vag-uterus v AVF velk m.l.ll hrdlo form A.P.Negat
TVs -AVF 95x45mm ET sekrečne 8mm, myon ZS/SS 15mm ovaria a cD negat

Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem.

Dobrý deň,

v popise polyp nespomínajú. Spomínajú iba myóm.

Čo sa ale týka zákroku. Ide o zákrok vrámci jednodňovej chirurgie. Trvá cca 10 minút, v celkovej anestéze. Materiál sa odošle na histologické vyšetrenie. Po zákroku ak sa budete cítiť dobre, môžete ísť domov. Môžete slabo krvácať/špiniť do dvoch týždňov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník