Je tu niekto, kto mi preloží správu od gynekológa?

včera som bola na vyšetreni pri gyn. a dal mi spravu ale nič viac mi ku tomu nepovedal, ani či je to dobre, alebo zle, vedel by mi niekto poradiť? pokušame sa už rok a pol s priatelom o dieťatko, ale doktory si ma pohadzuju, raz gynekolog raz endokrinolog ale kedy sa to zlepši neviem. takže vysledky:
Uterus v AVF normálnej velkosti, APCD bpn
TVS: Uterus v AVF normalnej veľkosti, sliznica 8,6 mm
pravé ovárium 35x27 mm /to viem, že je vaječnik, len neviem či ta velkosť je dobra, mala, alebo aka???/ s drobnými folikulmi do 4mm
ľavé ovárium 42x32 mm s folikulmi do 4 mm a s dom. folikulom 18 mm
prosim poradi mi niekto?

afrika
5. máj 2010

ahoj, znamená to, že vaječníky máš dobrej veľkosti, máš na nich drobnučké cystičky a jeden dominantný folikul, ktorý vyvolá ovuláciu. sliznicu máš na uhniezdenie embrya dosť veľkú. takže za nejaké 2 dni sa začnite snažiť. 😉

majamat
5. máj 2010

ahoj babuliatko_mamuliatk, AVF znamena naklonenie maternice dopredu, co je normalny stav. ako si napisala, ma aj normalnu velkost. co znamena APCD neviem, ale ten dodatok za tym - bpn znamena bez patologickeho nalezu. takze to je tiez dobre. sliznica maternice je 8,6 mm vysoka. ci je to spravne, zavisi od toho v ktorej faze cyklu sa nachadzas. 8,6 mm by mohlo znamenat, ze si na prelome dvoch fáz a to fazy folikularnej a lutealnej, resp. si uz v lutealnej fáze. medzi tymito dvoma fazami nastava ovulacia - uvolnenie vajicka z vajecnika, ktore je pripravene na oplodnenie. folikul je obal vo vajecniku, v ktorom dozrieva vajicko. v kazdom cykle sa ich formuje viac- to budu tie 4 mm a jedno sa stava dominantnym a to sa uvolni pri ovulacii. to bude 18 mm folikul a takato velkost moze byt v obdobi ovulacie. co sa tyka vajecikov, su asi normalnej velkosti. neviem presne aka ma byt velkost. ľavy je vacsi pravdepodobne pre to mnozstvo folikulov, ktore sa v nom nachadzaju, ale samozrejme oba vajecniky nemusia byt rovnakej velkosti. informacie som cerpala z mojich mudrych knih a z internetu, takze spravnost tychto vysvetleni ti neviem presne zarucit, ale dufam, ze som ti aspon trochu pomohla.

riana12
5. máj 2010

ahoj babul 🙂 podla mna skratka APCD sa tyka cavum Douglasi - "najnižšie uložená časť dutiny brušnej v ženskom organizme. Je to priestor, ktorý sa nachádza medzi zadnou stenou maternice a prednou časťou konečníka " a ak sa "bpn" tyka prave cavum Douglasi, tak by malo byt bez tekutiny ci inych nalezov...
AP neviem vylustit, to uz ujo Google nepozna 😅

babuliatko_mamuliatk
autor
5. máj 2010

babenky velmi pekne vam dakujem 🙂 takže ked mam dominantny folikul, to znamena, že je tam možnosť, že aj ja mam konečne ovulaciu?????? 🙂 no menštruaciu mam dostať v sobotu, takže myslim, že asi preto je ta sliznica taka vačšia, nie? sa mi normalne uľavilo myslela som si že je to niečo horšie, lebo ked som sa mojej doktorky opytala, že čo ako som na tom, a čo bude dalej, tak mi len povedala, že pomaly sa to bude zlepšovať, lieči sa jedno aj druhe, no lebo mam problem aj so štitnou, pred 5 rokmi som začala mať problemy s chlpkami na brade a chrbte, pred vyše 3 rokmi som išla ku mojej doktorke, ta mi zobrala krv a povedala, že je všetko v uplnom poriadku a dala mi len antiku-diane 35, lenže ta mi vôbec nepomohla, a podla mna tam ta chyba bola už vtedy pred vianocami pred vlani som prestala brať antiku, lebo s priatelom chceme babo, v juni som bola na kontrole vyšetrenie som mala vraj v poriadku, ale ked mi pritlačila na brucho, sa ma pytala, či ma to boli, vravim, že ma tam len pichlo ale teraz ako stlače, že nie, tak ma poslala domov, ale v auguste mi už vynechala menštrucia, bola som happy, že budem tehu, pretože ešte na preventivke som sa jej pytala, či nemôžeme robiť nejake testy, či je všetko v poriadku, vraj len po roku a pol ak nebudem môcť otehotnieť, takže v auguste som mršku nedostala, v septembri som išla ku nej, tehu mi nepotvrdila, ale vraj sa mi tam urobila cysta, dala mi vyvolavčku, druhy mesiac to iste a na 3 mi urobila aspon krvne testy, zistila poruchy štítnej žlazy, takže mi bola zistena skryta znížena funkcia štítnej žlazy, ale hormony sa mi už davaju po 3 mesiacoch do poriadku, takže aspon mala vyhra, lenže teraz ked som bola pri nej, mi potvrdila, že cysty tam už budem mať doživotne že toho sa už nezbavim, takže dalšia diagnoza PCO :( ale zatial so mnou nič nerobi, len si ma pohadzuje, jedna doktorka ku druhej, tak kedy sa niečo pohne dopredu netušim :( ešte raz vam velmi dakujem za vysvetlenie

zuzimia
5. máj 2010

Urcite sa snazte najblizsie dni, pri dominantnom folikule 18 mm je velka pravdepodobnost, ze ovulacia bude o 1-3 dni.
Drzim palce.

babuliatko_mamuliatk
autor
5. máj 2010

jej, tak dakujem za povzbudenie 🙂 no tak budeme sa určite snažiť 🙂

kamilkka
5. máj 2010

babuliatko, sliznica maternice je v období okolo ovulácie okolo 8 - 10 mm približne, ale ty píšeš, že máš dostať v sobotu, teda o 3 dni menštruaciu.... to mi nesedí?????????????????
pred ms je sliznica aj do 20 mm...
folikul maš dobrej veľkosti a aj veľkosť sliznice, ale nie na 25 deň cyklu!
nepomylila si sa?
folikul o veľkosti 18 mm môže ešte rásť aj niekoľko dní, ja som mala raz folikul tesne pred ovulkou 29 mm.

kamilkka
5. máj 2010

Baby a ja mám zasa inú otázku, ktorá mi je nejasná.
Nie je ti nejaký gynekológ, ktorý by mi poradil?
Moja luteálna fáza je niekedy 10 dní, niekedy 11... čítala som, že hypertermická fáza by mala byť nad 11 dní.
Myslíte, že dĺžka luteálnej fázy môže v negatívnom slova zmysle ovplyvniť možnosť otehotnenia?
Ajkeď ovulujem?
tento mesiac som mala ovulku na 20.deň, takže ak dostanem ms na 28 ako bežne mávam, tak bude luteálna fáza brutálne krátka!
Je to veľký problém?
Vďaka Vám 🙂

babuliatko_mamuliatk
autor
5. máj 2010

no nepomylila som sa, včera som bola na gynekologii, takže to bol 24. den cyklu do soboty je to ešte 4 dni, pretože ako beriem Duphaston mam cyklus pravidelny - 28 dnovy takže teraz neviem, je to zle, že mam taku malu sliznicu maternice, alebo ako? teraz som z toho vedla :(

babuliatko_mamuliatk
autor
5. máj 2010

ešte ma napadlo, ked kamilkka píšeš, že v obdobi ovulacie je sliznica 8 mm nemôžem mať ovulaciu len teraz? pred mrškou? to by sedelo, nie? ked aj folikul je dobry

groka
5. máj 2010

babuliatko folikul praska pri cca 20mm to znamena ze folik ti rastie a mal by prasknut,no ci praskne to nikto nevie,to by zistil len doki sonovanim alebo teda ty BT ale tak vyzera to dobre a si na to dobre

babuliatko_mamuliatk
autor
6. máj 2010

ešte ak sa môžem opytať ohladom tej bazalnej teploty, možno budem vyzerať kuštik ako "nechapava" ale radšej sa opytam, no nie? za to nedam nič 🙂 takže ked žena ostane tehotna ta teplota sa hned zvyši nad 37,0? alebo ešte aj vtedy môže kolísať pod 37,0? lebo meram si ju, lenže som kuštik z toho mimo - jeden den mam 36,4 ....na druhy 36,9......treti 36,6 a potom mi stupne na 37,2 ale na dalši den mam zasa len 36,5 a takto mi to koliše cely mesiac

kamilkka
6. máj 2010

http://merenibt.xf.cz/index2.html
http://www.lpp.sk/

ahoj babuliatko, posielam ti link na dve stránky, kde je veľa o bazálnej teplote a názorne vysvetlené, tak študuj 🙂

ale nie je to úplne presne tak, že teplota hneď stupne... ide o to, že nedochádza k poklesu pod tvoju líniu v grafe BT...
a to preto, že stále pôsobia progesteróny.

babuliatko_mamuliatk
autor
6. máj 2010

Dakujem, idem si to preštudovať, lebo ja ešte len teraz začinam s meranim bazalnej teploty, 2 mesiac takže ja som ešte len v začiatkoch svojho snaženia, takže ženy čo postupuju IVF,IUI..... su pre mna bohyne a ženy s velkym Ž 🙂

babuliatko_mamuliatk
autor
10. máj 2010

Mam dalšiu otazočku, ak sa niekto najde, čo mi poradi, takže skušala som si robiť ovulačny graf, lenže mi to tam tak nevyznačilo, ako by malo, tak teraz neviem či som niečo urobila zle, alebo to znamena, že žiadna ovulka nebola?

http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php?d=...

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

baby2
15. jún 2010

@kamilkka lutealna faza musi byt aspon 10/12., optimalne 14 dni..aj ked ovulujes lebo ranne embtyo sa nestihne uhniezdit a ty ho odmrchujes. ja mam ten problem. mrcha 24 dni, ovu 19, na predlzenie lutelnej fazy uzivam 1 tabletu hormonu progesteron/ zensky pohlavny hormon . ten mi predlzuje cyklus az na 31 den, pozor zvysuje aj bazalku , cize xkrat som sa radovala ze uz som mozno tehu .....

nikushka2
15. jún 2010

@babuliatko_mamuliatk mám na teba otázočku. kto ti predpísal ten duphaston? gynekológ, či koli štítnej žlaze?
tiež ho mám brať. a tiež mi doktor kázal merať si teplotu. 🙂 takže sa viem do teba úplne vcítiť, hlavne ten chaos, ktorý v tom máš. a minule sa ma doktorka pri preventívke pýtala, či mi už niekto robil vyšetrenia štítnej žlazy. - ako sa vlastne robia taketo vyšetrenia?

camelco
15. jún 2010

ahojte babulky 🙂

@nikushka2 ............ stitku ti vysetri endokrinolog .............. skus sa objednat .............. urobi ti sono stitnej zlazy a zoberie krv na zistenie jednotlivych hladin

........... ja som bola pred mesiacom prvykrat a zistili mi ze sa mi zvacsuje stitna zlaza aj ked pracuje normalne ......... ☹ ...........najhorsie na tom je ze nikto v rodine so stitnou zlazou nemal este problem, takze predispoziciu na ochorenie stitnej zlazy som ani nemala, ale u mna to mohol sposobit aj stres ☹ 😠

nikushka2
16. jún 2010

@camelco a nevieš či treba k tomu doktorovi aj odporúčanie? a ak ano tak od všeobecnej alebo gynekológa?

camelco
16. jún 2010

@nikushka2 ........... ahoj 🙂

odporucanie som mala od svojej obvodnej lekarky, napisala mi tam ziadam o odborne vysetrenie, potom som sa objednala (ja som sice mala aj od gynekologa z CARu vymenny listok ale staci aj ten od obvodneho), 😀 😀 😀 ..........

nikushka2
16. jún 2010

@camelco ďakujem 🙂

camelco
16. jún 2010

@nikushka2 ........ drzim palceky nech je vsetko v poriadku 😉

babuliatko_mamuliatk
autor
17. jún 2010

no ja som konečne zmenila svojho gynekologa, na odporučanie svojej endokrinologičky som prestupila, a ten ked videl, že nemam ešte žiadne vyšetrenia, tak bol dosť prekvapeny, že po roku a pol mi nič nerobila, okamžite mi robil folikumetriu a 3 den MC idem na hormonalny profil a podla toho sa rozhodne, o lieku, povedal mi že mam anovulaciu a podla neho tam ovulacia nebola už davnejšie, takže sa ma spytal, či je pre mna prvorade otehonieť, alebo schudnuť, povedala, som že ja chcem dieťa, bez ohladu na to že som baculka, tak povedal "všetko ostatne dame bokom a ideme tvrdo po tehotenstve" 🙂 tie jeho slova mi dali nadej a silu bojovať, ma sa dať aj vyšetriť partner, myslela som, že z toho bude robiť nejaku velku vedu, protestovať, ale zobral to v pohode a mam ho objednať na bud. mesiac hned ako sa bude dať, takže ako povedal doktor je na čase urobiť krok vpred 🙂 držim palčeky všetkym

camelco
17. jún 2010

ahojte babulky 🙂

@babuliatko_mamuliatk .............. jej to som rada, tak drzim palceky nech to vsetko dobre dopadne ........ 😉

caticak
19. sep 2012

ahojte babenky,mozte mi niektora poradit?včera som prisla od gynekologa troska ma vystarsil,neviem co znamenaju tie ich slova...SONO TAS.uterus v AVF,velkost 58mm-35MM,ECHO ENDOMETRIA 7,4mm,ovarium v pravofolicularnej struktury 21-12mm,ovarium vlavo 47-28mm drobnofolicularnej struktury,v c.DOUGLASI volna tekutina do 15mm,zaver sono genitalu v norme,Dakujem vam za odpoved a radu do zivota 🙂

eileeen
19. sep 2012

@caticak takže :
Ultrazvuk TAS-transabdominalny (cez brusnu stenu) uterus-maternica v AVF-anteversioflexii-to je normalna poloha maternice, echo-ultrazvukova ozvena, endometria-to je cast steny maternice, ovaria su vajecniky su folikularnej struktury- to zavisi od fazy menstruacneho cyklu, c.douglasi-to je priestor za maternicou, kde sa často hromadi tekutina, ked jej nie je vela ako u teba, tak to nijak nerobi problem.
Zaver- ultrazvuk genitálu v norme- takže celý ultrazvuk je v poriadku, tak neviem prečo ťa vystrašil, ale ultrazvuk je podľa tohto vcelku fajn.

caticak
19. sep 2012

@eileeen lebo ked ma doktorka pozerala cez brucho tak sa ma pyta ze ci mam na maternici...neviem ten presny nazov,tak ma pozrela zo spodu ze ci ma nieco boli,potom som sa musela ist vycikat a ze bud to potvrdi alebo vyvrati tak som sa zlakla:(potom ma pozrela este raz a ze jeden vajecnik mam vacsi a druhy mensi,menzes som mala 6 sep. a trva mi tak 4dni,dakujem za odpoved potesila si ma🙂lebo ked si spomeniem ze ked sa ma spytala ze co mam na maternici tak mi bolo do placu:(

nikuska776
23. máj 2014

Dostala som takuto lek spravu ovariaum velkosti23x20x15 bez volnej tekutiny chcela by som vediet co to znamena dakujem za odpoved.

viva13
12. aug 2014

dobrý den, aké su normálne rozmery maternice? ja mám 90x45x47 všade čítam menšie su normálne moje rozmery?dakujem

beus15
27. mar 2015

Ahojte viete mi poradit co znamenaju tieto skratky? dnes som bola vysetrena na sono a nasli mi malinky myom... vysledky: Uterus v AVF hladký,E - 5 mm bez atypií, PO drobne folikuly ,LO drobne folikuly.dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre