Čo robiť, ak sa nedarí otehotnieť?

Zodpovedané
11. jún 2022

Dobrý deň,

snažím sa otehotnieť a furt nám to nevychádza, bola som aj u doktora všetko mam poriadku aj partner má všetko poriadku. Doktor mi dal tabletky Duphaston a mám ich užívať až od 14. dna menštruácie. Užívam aj kyselinu listovú a nedarí sa, mala som dostať teraz 4. 6. menštruáciu a stále ju nemám. Prsia ma bolia už 2 týždne.

Môžete mi poradiť, ako ďalej postupovať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem ako dlho sa snažíte otehotnieť, ale zdravý pár počne do roka snaženia sa, ak má pohlavný styk pravidelne vrámci celého cyklu 2-3x týždenne.

Ideálne by bolo vyšetriť Vás, podľa nálezu podať injekciu na vyvolanie a následne začať užívať Duphaston, ideálne 2x denne ale od 16. dňa MC.

Ten by mohol skutočne pomôcť ak sa nedarí.

Ak sa snažíte viac ako rok, obrátiť sa môžete na CAR, kde zhodnotia výsledky vyšetrení a navrhnú ďalší postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník