Prečo sa mi nedarí otehotnieť?

malulienka
6. okt 2021

Ahojte
Prečítala som už toho toľko ohľadom plodnosti ale akosi to nejde.Je to už rok čo každý mesiac pravidelne chodim na folikulometriu, pekn rastú, styk každý druhý deň, meriam teplotu pravidelne, ovulka prebieha, hormonálny profil dobrý, sliznica vždy pekne rastie, prolaktín v norme, užívam duphaston po ovulke, kyselinu listovu kazdy deň, alchemilku pred ovulkou, spermiogram na 1*.Pred rokom som potratila, bola kyretáž, čiže vajcovody asi budú priechodné.A stále sa nedarí.
Poraďte čo ešte robiť, užívať, čo vám pomohlo v takomto prípade.Za každú radu budem vďačná.
Poraďte

janetinka27
7. okt 2021

@malulienka ahoj a cukor mas ok?

dejna_
7. okt 2021

@malulienka znie to ako klišé ale asi potrebuješ vypnúť 🤔 proste neriešiť aspoň mesiac dva žiadnu folikulometriu a ani nič podobné a príde to 🙏 vlastná skúsenosť🍀 držím palce

anne_mary2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kulumulu123
7. okt 2021

@malulienka vypnúť hlavu a užívať si sex bez riešenia ci to vyjde alebo nie 😊

alzbeta311
7. okt 2021

Ja by som ešte od začiatku ms po ovu pila alchemilku

silviazlat
7. okt 2021

@malulienka myslím si, že u teba robí problem skôr psychika. Viem, že je ťažké na to nemyslieť ked chcete dieťa. Ale dajte sa s partnerom do kľudu. Prestaňte sexovať kvôli dieťaťu, alebo kvôli sebe. Vy*er sa na merania a blbosti. Choďte niekam na pobyt, užívajte si a kašlite na všetko.
Napr mne, vždy keď sa za niečim ženiem, snažím tak mi to nikdy nevydá. Treba

malulienka
autor
7. okt 2021

@alzbeta311 pijem rok

malulienka
autor
7. okt 2021

@silviazlat je to možné.Snažím sa byť v pohode, aj po vyletoch chodíme, mam už 1 dieta takze ani cez den nie je kedy na to mysliet.Ale celkom to akosi nejde vyhnať z hlavy. Verím že sa to časom podarí, len keby tie hodiny tak rýchlo netikali😉

malulienka
autor
7. okt 2021

@janetinka27 ano vsetko ok

ilovepizza
7. okt 2021

@malulienka skuste zmenit polohu, niekedy je maternica inak otocena a to moze byt dovodom na nedarenie sa

malulienka
autor
7. okt 2021

@ilovepizza tam asi problem nebude😉

ilovepizza
7. okt 2021

@malulienka tak potom jedine trpezlivost. niekde som citala, ze u uplne zdraveho paru je pravdepodobnost otehu kazdy mesiac len 30%.

mariska1989
7. okt 2021

Maternicu nemáš otočenu? Môže sa stať že bude otočená a tým pádom sa môže podariť len z polohy zo zadu 😁 mám kamarátku ktorá vystriedala troch .prvý nič druhý nič až keď je teraz u tretieho jej dr povedala že či praktizujú zo zadu lebo ináč sa nedá keď ma maternicu otočenu .bola teda prekvapená keďže prvý dvaja nič nevideli .
Ďalšia vec to že sa kontroluje s kedy je ovu a tak ,tak je to ok vieš ako ti telo funguje už teda vieš kedy ti prebieha ovu plus mínus 1/2 dní hore dole takže odložiť teplomer , odložiť ovu testy , odložiť čaj .nechodiť na hormonálny profil a tak ďalej .skús urobiť pauzu 1/2/3 mesiace od toho všetkého a držím palce až sa podarí čím skôr a nájdeš si už // na teste

mariska1989
7. okt 2021

@ilovepizza si ma predbehla s otočenu maternicu 😂 kým som sa vrátila k tomu a dopísala to 🤣🤣

malulienka
autor
7. okt 2021

@mariska1989 maternica je v poriadku😉a ta poloha zozadu najčastejšie praktizovaná😊

gabu_lienka
7. okt 2021

@malulienka pises ze si potratila - mas vysetrenia z henatologie a reprodukcnej imunologie? Endokrinologia?

azurova99
7. okt 2021

@malulienka tiež sa rok nedarilo a keď sme si povedali kašľať na to. Prihlásiť sa do školy do roboty dáme sa zaočkovať na kovid vtedy sa podarilo psychika robí divy neverila som tomu ale tak to je

malulienka
autor
7. okt 2021

@malulienka ďakujem za rady a povzbudenie.Tak snáď len veriť a dúfať že to raz príde

malulienka
autor
7. okt 2021

@gabu_lien
Tieto vyšetrenia nemam, štítna žľaza je v poriadku.Keď som potratila zistili ze plod mal vyvojovu vadu

malulienka
autor
7. okt 2021

@mariska1989 ďakujem za povzbudenie

mareka49
7. okt 2021

Moc riešiš.
Oslobod sa.
Netlac na seba.
Cvic ženskú jogu a nerob sex na povel.

janetinka27
7. okt 2021

@malulienka ahoj, pribuzna otehotnela po 4 rokoch aktivneho snazenia, tiez tam nebol ziadny extra problem, ale medzitym jej zistili histaminovu intoleranciu. po tych 4 rokoch dala vypoved z prace a zrazu otehotnela, ani o tom netusila, lebo ani nedufala a dala si nevedomky sampanske vo virivke 😂 odvtedy otehotnela prirodzene dvakrat 🙂

cecilia29
7. okt 2021

Tu spomínanú histaminovu intoleranciu by som si na tvojom mieste dala otestovat, robí problémy. Zvýšiť možno príjem jódu a selénu. Držím prsty .🙏

slniecko_12
7. okt 2021

Skus Mojžišovej cviky 🙂

anne_mary2
7. okt 2021

@malulienka ahoj 😊 tiez som patrila do kategorie nedari sa.. okrem zlych vysledkov manzelovho spermiogramu ( defekt tvaru spermii na 99%), mojich dlhych cyklov som uzivala vsetko mozne… alchemilka gynex vitex cviky ecko decko inofolic ja neviem proste vsetko co existuje.. ovulacne testy som ocuravala ako na beziacom pase, appky, sledovanie, bazalny teplomer naj kamos… manzel mi hovori ze prestan lebo sa zblaznis a ja z teba.. zamrzi hovorim si hlavne ze ty mas na haku 🙄😂. No ale ok, zaciatkom juna si hovorim rok a pol nahanacky, ide leto nechce sa mu po cakarnach, lekaroch v teple, dam si pauzu do septembra a potom.. vymazala som appky, testy odlozila do skrine, nemerala teplotu, nestriehla plodne dni…zmierila sa s tym ze asi prirodzene to nebude ked mame taky morfologiu, ze co uz.. v juli som otehotela, skoro som odpadla.. 🙈🤷🏼‍♀️😅 Hned na to mi prisli vysledky z endokryno ze podl hormonov anovulacne cykly.. tak zjavne nebol, ale k veci. Je to asi ozaj klise, ale ako ostatne zienky radia, psychika psychika a este raz psychika!!
Ja keby toto nezazijem, neuverim, tiez mu to hovorili ze to pride, neries, nechaj tak, ja som len obracala ocami a v duchu si hovirila ze vam sa to hovori.. ale ono na tom nieco zjavne bude, u nas to platilo na 1000%.. hlavne, ked je inak vsetko ok u vas. Drzim palce! ☺️🙏🏼

malulienka
autor
7. okt 2021

@anne_mary2 gratulujem to sa tak príjemne číta.Tiež si myslum ze to bude tým

malulienka
autor
7. okt 2021

@cecilia29 skúsim

malulienka
autor
7. okt 2021

@slniecko_12 netušim ake to sú, ale vygúglim😁

mariska1989
7. okt 2021

@malulienka zamalinko 😁 tiež som patrila k tým čo sa dlzsie snažili keď u mňa to nepresiahli rok .ale iba 8 mesiacov a zvyšné posledné tehotenstva vždy boli na prvý X. Ale pozor psychika je fakt vždy veľký problém človek si to ale nepripúšťa povie si však niesom v strese, nemyslím na to atď . Takže ✊ 🙏 až je čím skôr

malulienka
autor
7. okt 2021