Čo zisťuje Tripple test?

Zodpovedané
25. mar 2022

Dobrý deň,

dnes mi vyšiel negatívny Tripple test na Downov syndróm a rázštep nervovej trubice.

Berie tento test do úvahy aj Edwardsov a Pataov syndróm?

Lebo práve na tieto 2 syndrómy mi vyšiel pozitívny skríning v prvom trimestri pri kombinovanom teste. V tomto mojom dnešnom Triple teste sa tieto 2 syndrómy nespomínajú.

Ďakujem

Dobrý deň,

základný skríning je zameraný na tri trizómie - Downov syndróm, Patauov syndróm, Edwardsov syndróm a výsledok nám hovorí len o riziku výskytu týchto ochorení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník