Triple test a podozrenie na Downov syndróm

kejty13
16. máj 2020

Ahojte. Moja sestra bola v cca 14 tt na ultrazvuku u 2 lekárov ktorí jej potvrdili že všetko je v poriadku a však Triple test jej vyšiel pozitívny na Downov syndróm 1:180.si Triple testy spoľahlivé? Znamená to ze bábätko bude choré?

horarenka
16. máj 2020

@kejty13

Nie, je to štatisticky údaj, možno nesedí velkost jednotlivých parametrov dieťatka podľa tabuľky, alebo ma trosku vyšší vek - nech sa nebojí, ultrazvuk je objektivnejsi. Ak si chce byt istá, môže si zaplatiť genetické testy.

denden77
16. máj 2020

@kejty13 tiez hlasujem za platene krvne testy, nech to ma na istotu 😉🍀

zuzu1994
16. máj 2020

@kejty13 ahoj tie testy nezarucuju nic ale ak jej lekari povedal ze je to ok tak asi je ja som mala 1:18 000 a preto sa robi screning keby sa mu nieco nezdalo isto ju niekam posle este

amelia000
16. máj 2020

@kejty13 nie tie tripple testy na downov syndrom vyjdu falosne v 80% cca. Niekedy mi to pride ako dohadzovanie klientov na geneticke testy 🤔

slecnabe
16. máj 2020

tripple test nemoze vyjst ,,pozitivny" na Downov syndrom, to moze len amniocenteza. Tripple test urcuje pravdepodobnost, ta moze byt zvysena na zaklade hodnot jednotlivych hormonov. 1:180 je pravdepodobnost okolo 0,5%. Ale aj ked niekomu vyjde 1:15 stale je to len pravdepodobnost s akou sa moze Downov syndrom vyskytnut. Moze sa ale na zaklade toho uvazovat o dalsich testoch

mirabela13
16. máj 2020

Ja som mala výsledky na Dawnov syndróm 1:90. Bola som 8.1.2020 na amniocenteze výsledky som mala na druhý deň bábo bolo zdravé. No 10.1.ma začalo pobolievat brucho nechali si ma v nemocnici mala som zvýšené CRP a 12.1. sa mi začala oddeľovať placenta museli mi robiť akútny cisársky v 19tyž 😥 Už by som na amnio nešla aj keby boli zlé výsledky.

alojzova
16. máj 2020

@kejty13 ahoj ja som mala 1:90 bola som zúfalá nevedela som čo mám robiť strašne som sa o malíčku bála. Výsledok zdravá dcérka .

mirabela13
16. máj 2020

@alojzova Gratulujem😊

frederika75
16. máj 2020

Ahoj. Mne vyšiel test 2 z 3 na dawnov syndrom. Okrem toho este na dalsie dve testovane ochorenia, jedno 1 z 25 a druhé 1 zo 100. Môj gynekológ povedal, že také výsledky ešte nevidel. Preplakala som asi mesiac až po výsledky z odberu plodovej vody. Vysledky boli negatívné. Dcéra má 7 rokov, je pváčka a je veľmi šikovná. Jediné čo má je trochu problém s pozornosťou v škole. Ale to dávam za vinu, tomu preplakanému mesiacu v tehotenstve.

lili3210
16. máj 2020

Triple testy su podľa mňa úplne na nič. Zbytocne ta len vystresuju. Mne vysiel downov syndrom na 1:170 a kedze mam 38 rokov zaplatili sme si trisomy testy a tie ukazali, ze cakame zdraveho chlapceka. 🙂

lentilkaxxx
17. máj 2020

@kejty13 znamená to, že zo 180 žien s Tvojim výsledkami bude 1 tehotenstvo je s DS, 179 sú v poriadku.

alojzova
21. máj 2020

@mirabela13 dakujem

veron_11
26. máj 2020

Ja som mala riziko 1:12, malý je absolútne v poriadku ☺️ tiež som zástanca názoru, že je to celé obchodovanie so strachom tehotných žien. Držím palce nech je všetko ok! 🍀

sandrika1986
26. máj 2020

Ahoj, my sme mali tiez nieco podobne.
Tiez tam bolo podozrenie na Downov syndrom...mala som obavy, ale ked sme boli na dalsom vysetreni nastastie sa to nepotvrdilo a dcerka je uplne zdrava 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre