Čo znamená bolesť a špinenie po ovulácií?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

som 4 - 5 dní po ovulácií (odsledované testami), mám bolesti v podbrušku a citlivosť prsníkov. Dočítala som sa, že to môže spôsobovať i progesterón, ktorý po ovulácií stúpa. Dnes som začala hnedo - ružovo špiniť na nohavičkách. Nekrvácam a ani na papieri som neobjavila nič. Len na nohavičkách trocha.

Do menštruácie mám približne 10 dní a obávam sa, či to nemôže byť cysta. Prerušovaný styk sme mali pred ovuláciou a nepredpokladám, že by spermie prežili 5 - 6 dní.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o ovulačné špinenie. Ovulačné testy nie sú 100% spoľahlivé a ovulácia mohla prebehnúť neskôr. Odsledujte si to. Pokiaľ by sa bolesť stupňovala a krvácanie by pretrvávalo viac ako 5 dní, prípadne by sa ťažkosti objavili aj v priebehu ďalšieho cyklu, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník