Čo znamená nízka hladina cukru po ogtt v 25 tt?

Zodpovedané
27. aug 2022

Dobrý deň,

v 25 tt mi robili ogtt. Hodnota nalačno bola 4,35. Hodnota po 2 hodinách 2,85. Skôr som sa obávala, že to bude cukrovka a nie toto. Poslali ma na diabetológiu ale kým človek niečo zoženie... 😬

Chcela by som sa opýtať, čo to môže znamenať?

Ďakujem krásne.

Dobrý deň,

zaujímavé. Nie som diabetológ, preto sa žiaľ vyjadriť neviem.

Ak Vám však občas býva zle, noste so sebou všade hroznový cukor, prípadne sladkú vodu. V prípade slabosti sa napite, či zjedzte cukrík. Rovnako sa nezabudnite pravidelne stravovať a nehladovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník