Ktorý lekár vám robil OGTT?

diamond1231
19. jún 2019

Ahojte baby kedy vás ginekolog poslal na ogtt robil vám to on alebo všetko diabetolog

evkamotka
19. jún 2019

24 az 26tt a poslal ma spravit si to priamo do labaku medirexu

slavuska1506
19. jún 2019

@evkamotka ja som bola minulý týždeň u môjho Dr (22.tt) a dal mi kontakty na diabetologičky, aby som si to vybavila medzi 26-28tt. Môj Dr. to nerobí.

ladybug138
19. jún 2019

Mna 24-28tt, bola som tusim v 25tt...vsetko robila lekarka diabetologicka, je to beh na dlhu trat, ale pre babatko a jeho zdravie vsetko 🙂

diamond1231
autor
19. jún 2019

Mňa poslal diabetologicke ktorej chcem volal som tam že sa chcem objednať a odbyla ma s tím že ona mi to nespraví že ginekolog mi je povinní urobiť oggt zo zákona tak som v pomykove ci ísť za ním alebo ďalej skusat

paulinkaa2
19. jún 2019

@diamond1231 ja som bola v laboratoriu

catherinah
19. jún 2019

Robil mi to diabetolog. Konzultuj s gynekologom, ked Ta tak odbil.

evkamotka
19. jún 2019

@diamond1231 mas vymenny listok? V ba v medirexe na americkom namesti to spravia hocikomu kto sa objedna

evkamotka
19. jún 2019

@ladybug138 preco ze beh na dlhu trat?

ladybug138
19. jún 2019

@evkamotka ja som tam prisla o 7 rano, bolo tam kopec dochodcov predomnou, od vecera 18 som nemohla uz jest... Vzali mi prvu krv, dali vypit glukozu, ta inak nie je taka hrozna ako to skoro kazdy opisuje, ja som bola dokonca prekvapena, ake to bolo v pohode... Potom ma poslali na hodinu do cakarne, to mi bolo trochu zle, ale len malo, nic hrozne... Za hodku som zaklopala, vzali mi dalsiu krv a zas na hodku do cakarne... Po hodke posledny odber a este aj moc.. Vsetko mi dali do obalky, musela som to niest do labaku, medzitym som sa uz mohla najest, ale musela som ist naspat... Zase som cakala asi hodinu nez vyhodnotia vysledky, nastastie som cukrovku nemala, takze som rychlo vysla... Ale kazdopadne, je to na cele dopoludnie, plus to, ze sa dost dlho nemozes najest, len pit cistu vodu

evkamotka
20. jún 2019

@ladybug138 aha v medirexe to mali sikovnejsie. 4 objednane baby nas posadili do takej "obyvacky" s gaucami. Rano krv z prsta, potom sladka voda, pockali (prekecali) sme cca 2hod,potom znova krv z prsta (medzicasom nas kontrolovali ci nam nie je zle) a nasledne za 10min prisla s vysledkami a isli sme domov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre