Čo znamená výsledok "cytológia 1"?

Zodpovedané
9. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

obraciam sa na Vás s dôverou v odpoveď. Bola som na preventívnej gynekologickej prehliadke, kde gynekológ skonštatoval, že krčok maternice vyzerá v poriadku a urobil cytologický ster. Prišli výsledky a sestrička mi zavolala, že cytológia je 1 a všetko je negatívne a z laboratória napísali, že odporúčajú kontrolu o pol roka.

Prosím môžete mi k tomu dať nejaké vysvetlenie?

Môj gynekológ mi povedal, že sa netreba ničoho báť že je to negatívne. Ale ja teraz neviem čo to znamená, či sa mi tá cytológia môže zhoršiť alebo prečo kontrola o pol roka ak bol výsledok 1. Pred prehliadkou som mala výtok cca 3 týždne dozadu a nebol preliečený.

Ďakujem krásne za Vašu odpoveď.

Dobrý deň,

pôjde o pozostatok po prebehnutom zápale, prípadne ak ťažkosti pretrvávajú, tak aj preliečiť a kontrolný ster zrealizovať až potom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník