Dlhý cyklus po pôrode a neúspešná snaha o dieťa. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
30. sep 2021

Dobrý deň,

mám 47 dňový cyklus po pôrode. Prvú menštruáciu som dostala 8 mesiacov po pôrode (8.7.), ďalšia bola 24. augusta a odvtedy som menštruáciu ešte nedostala. Syna dojčím a chceme sa snažiť o ďalšie bábätko. No nedarí sa. Sex máme väčšinou každý druhý deň, ovulačné testy používam a oba razy mi vyšla ovulácia na 21.

Ako viem cyklus skrátiť, resp. upraviť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dojčíte, aj keď nepravidelne, máte zvýšenú hladinu hormónu prolaktínu v krvi. Je viac než pravdepodobné, že pravidelne neovulujete a preto Vám mešká menzes.

Aj keď ťažšie, ale nie je nemožné otehotnieť pokiaľ už nekojíte pravidelne. Takže len sa snažiť a snažiť. Neobávajte sa, snažíte sa iba od júla. Ani väčšina zdravých párov /kedy žena nekojí/, tak rýchlo neotehotnie.

Druhou možnosťou je prestať kojiť, menzes sa spravidelní, nastúpia pravidelné ovulačné cykly a zvýšite tým šance počať bábätko.

Pomôcť by Vám mohla aj odpoveď:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník