Ovulačný test

18. mar 2023

Tak babo raď... Som v tom úplný nováčik. Prvý krát robím ovulacny test. (Snažíme sa 9 mesiacov ).Podľa výpočtov bude ovulácia cca 24.3. 🤔 test mi vyšiel takto (viď foto). Bude to asi skôr, či? Cyklus cca 33 dňový.

anjelicek26
18. mar 2023

Uvidis.. musis si ich robit castejsie - ja robievam 10+22h teda dva krat denne, potom premeskat ovu je mala sanca... tento este nie je pozitivny, ale moze rychlo zosilniet. Treba na to mysliet, ze vrchol LH je 12-48h pred samotnou ovulaciou, u mna su to fakt tie dva dni...

autor
18. mar 2023

@anjelicek26 kedy mať teda sex? Keď ževraj spermie dozrievajú každé dva dni?? 🤦 Každý deň nie a potom to premeškať? Strácam sa v tom úplne.

autor
18. mar 2023

@anjelicek26 po ovulacii test hneď zoslabne?

ninka99865
18. mar 2023

Spermie nedozrievaju každé dva dni. Najlepšie je mat sex pred ovuláciou aby v deň ovu už čakali. Každá žena ma ovulaciu inak, ja mám žiaľ až b deň pozitívneho testu. Ale ak jj budeš mat 1-2 dni po pozitívnom teste tak to je ideál a skúšajte kľudne tri dni po sebe…niektoré ženy majú ovulacny pozivitny aj dva dni po sebe.. treba testovať až kym nezoslabne

autor
18. mar 2023

@ninka99865 ďakujem

taktotedanie
18. mar 2023

Ja ked som ai ich robila nikdy nevyslo a len ma to stresovalo
Ako nahle som prestala a neriesila ni hned sa zadarilo
Za mna este sa snazite malo, zacni to riesit az po roku dovtedy sa tym nestresuj ( testy, bazalna tepl a pod veci)

janetinka27
18. mar 2023

Ahoj a ktory den cyklu si teraz?

autor
18. mar 2023

@janetinka27 ak sa pýtaš mňa tak 13DC

janetinka27
18. mar 2023

Ano, teba,iba teba nie je tu mozne oznacit🙂 ano,je to dost skoro, ked pises,ze mas dlhsie cykly,takze by mala byt ovu neskor.sledujes aj ine znaky? Hlien, teplotu?
LH musi stupnut dostatocne,este viac ako dokaze test odmerat. Poistite sa tychto par dni a testuj, uvidis co bude, teraz je to este neiste.

narlie
19. mar 2023

@ninka99865 spermie dozrievajú tak 2-3 dni, podľa životosprávy muža a nie je moc dobré mať každý deň alebo aj viackrát do dňa sex, najlepšie mať ob deň či aj 2 dni pauzu kľudne, oni si tam pekne počkajú a potom mužovi pekne dozrejú ďalšie a znovu šup na to 🙂 Tak je väčšia šanca 🙂

autor
19. mar 2023

@janetinka27 nie, zatiaľ som sa dostala len k ovulacny testom. Nič iné zatiaľ nesledujem.

autor
19. mar 2023

@narlie presne toto mi povedal aj gynekológ.

ninka99865
19. mar 2023

@narlie spermie dozrievajú 3 mesiace. Si to naštuduj. Niektorým párom sa podarí tak že majú sex každý deň, niekomu tak že majú sex 3 x denne v plodnom obdobi a niekomu tak, že maju sex každý druhý tretí deň. Niekomu stačí jeden sex dva dni pred ovuláciou a je to tam. V centre ti povedia že cez plodne dni sexovat odusu, tak asi by to nemalo zmysel keby dozrievali 2-3 dni… už o hodinu po orgazme ma muž “nové” spermie

ninka99865
19. mar 2023
narlie
19. mar 2023

@ninka99865 áno ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadrila, dozrievajú tie 2-3 mesiace, lebo preto, ak chce pár deti, tak by mali zmeniť životosprávu tie 3 mesiace pred tým ako sa vôbec začnú snažiť, aby zvýšili šance a zlepšili kvalitu spermií a vajíčok. Takže sa ospravedlňujem. No myslela som to tak, ako mi to vraveli viacerí odborníci, že 2-3 dni trvá, aby sa zvýšil počet spermií v ejakuláte alebo niečo také, preto aj keď muž ide na spermiogram, tak pred vyšetrením má mať minimálne 3-5 dní sexuálnu abstinenciu. Každý lekár alebo odborník hovorí niečo iné, jedny vravia, že treba o sto šesto sexovať a druhí zasa, že pauzy. Ja si myslím, že je zbytočné to takto siliť a je podľa mňa lepšie si dávať pauzy, ale to som ja. Ani môj manžel by to nechcel každý deň robiť, už aj to, že raz za 3 dni je niekedy na neho moc 😀 Takže áno, ak máte chuť, čas a silu, tak si kľudne trtkajte aj 5x denne, ale si myslím, že je to zbytočné a len sa ten muž zbytočne vycucá. To je môj názor.

ninka99865
20. mar 2023

@narlie aha okej už chápem čo si chcela povedať 🙂 my už sme aj tak skúšali že sme tri dni nechali pauzu nech je viac, aj každý druhý deň, aj každý a nepodarilo sa zatiaľ :/ ale tak mne prišli na iný problém.. niekedy je v skupine aj názor 3 x denne ale to si ja neviem ani len predstaviť 🤣 už len tie tri dni po sebe sú nasilu.

Ale autorka ak to chceš mat takto pokryté tak majte styk každé 2-3 dni celý cyklus a nemusíš striehnuť na ovulacne test 🙂

autor
20. mar 2023

@ninka99865 ovulacne chcem riešiť asi skrz duphaston, aby mi nezastavil ovuláciu 🤔

ninka99865
20. mar 2023

Tak to potom meraj bt, aby si presne vedela kedy prebehla.. a ci prebehla- to ti test nepovie

autor
20. mar 2023

@ninka99865 na to zas nemám časovú kapacitu, vždy ráno v tú istú hodinu 😩🤦

narlie
20. mar 2023

@ninka99865 áno tak presne 🙂 no my dávame 2 dni pauzu a úplne nám to tak vyhovuje, sme obaja tak akurát zregenerovaný 🙂 tiež sa nám zatiaľ nedarí, ale tak zatiaľ to nie je ani pol roka čo sa snažíme, takže ešte pohoda to beriem. Každopádne akosi verím, že tento mesiac sa podarí 🙂 Ja som mala takú neistotu ešte doteraz (že či to manžel naozaj chce, či trošku zmení návyky aby sa aj dieťa naučilo potom, ako budeme fungovať, či bude dosť financií a také veci), ale mali sme s manželom rozhovor a všetko sme prebrali a už teda nie je tá neistota čo ma podľa mňa nejako brzdila a teraz verím že sa to podarí 🙂

Autorka: Nemusíš merať teplotu každý deň, keďže máš cca 33 dňový cyklus, tak by som začala merať tak od 16teho dňa (ako dávajú aj tabuľky na ovu testy), ja si meriam v ústach a je to v pohode, ale sú dni kedy nevstanem rovnako a jednoducho si to dopočítam, potom keď budeš vidieť že ti teplota stúpla a budeš ju mať 2-3 dni hore, tak prestaneš merať a vybavené. Takže to možno budeš mať, tak týždeň merania teploty. Ak to ale prešvihneš, tak si to potom posuň a začni skôr merať teplotu na další cyklus a jednoducho cca zistíš kedy mávaš ovu. A neviem, ale mne teplota príde jednoduchšia ako ovu testy, tie pokiaľ viem, tak takisto by sa mali testovať v rovnakú hodinu a aspoň 5 dní za sebou, kým prúžky nie sú rovnako silné, či? A ide to teda aj viac do peňazí, takto pri teplote zainvestuješ raz do kvalitného teplomera a koniec, žiadne ďalšie výdavky. Samozrejme aj príroda sa šetrí viac pri meraní teploty v porovnaní s ovu testami 😉

autor
21. mar 2023

@narlie áno áno ovu robím v tu istú hodinu a každý deň.... Ak to nevide s ovu testami tak pôjdem aj na tú bazalnu teplotu, ale musím si to poriadne naštudovať lebo tomu absolútne nerozumiem

anjelicek26
21. mar 2023

Mame tu skupinu na meranie bazalnej teploty, poradime... ziadna veda to nie je, jednoducho merat digitalnym teplomerom (na dve desatinne miesta) kazdy den v tu istu hodinu hned po zobudeni (takze budik na piatu rano, zmerat, zapisat do appky a spat dalej), merat vaginalne a to dlhsie, kym zapipa teplomer.. zvysok ti vyhodnoti appka.. ako pomocka je to fakt fajn... vidno na grafe vela veci, od anovulaku az po chybajuci progesteron...

autor
21. mar 2023

@anjelicek26 nemusím ju merať rovno v posteli? Môžem sa postaviť a ísť si ju odmerať do kúpeľne napr? Aká je to aplikácia prosím?

anjelicek26
21. mar 2023

Musis v posteli, nesmies sa hybat... otvoris oci, zoberies teplomer s nocneho stolika, vlozis a vaginalne odmeras, zapipa, zapises do appky v mobile... ono to pipa potichu, pod perinou nikoho nezobudis... aspon ja som ten problem nikdy nemala. Ja pouzivam uz roky rokuce fertility friend, mozem si porovnat grafy roky dozadu, polozit jeden graf cez druhy a porovnat, beriem to ako velke plus.

autor
21. mar 2023

@anjelicek26 ďakujem za radu

narlie
22. mar 2023

Jj presne ako píše @anjelicek26, je to úplne super, aj ja používam tu appku, mne zasa robia problém ovu testy, ešte som nikdy nemala ani druhú čiarku, nie to ešte aby bola silnejšia, tak neviem buď mám dovné testy alebo naozaj mám málo LH hormónu a to asi potom bude problém. Neviem je to zvláštne, lebo teplota mi pekne stúpa v čase ovu, teda po ovu, tak nechápem. 🤷🏽‍♀️ No každopádne ja som tú appku začala len teraz nedávno používať a dotiahlo mi tam údaje aj z minulosti čo som mala v iPhone zapísané, takže super. Tie porovnania neviem kde a ako sa dajú dať, to je len pri tom premium účte?

anjelicek26
22. mar 2023

@narlie ano pri premium ucte...ale mavaju akcie a 22e ci kolko na rok nie je taka drama, ked si to clovek rozrata po mesiacoch... jedno tricko menej 😂

narlie
22. mar 2023

@anjelicek26 no keďže ja nemám žiaden zárobok a žijeme len z manželovho platu, ktorý momentálne je tiež bez práce, tak pre mňa aj 1€ navyše je veľa. My okrem bývania, lekárov a stravy navyše nič neplatíme. Oblečenie ja v zásade nové nekupujem 😀 Nosím až kým sa zničí a potom väčšinou second hand, alebo darovacie skupiny 🙂 Ale hej, nie je to veľa 🙂 Ale pre mňa áno, ak chceme aj bábätko a mne stačí tá Basic verzia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre