Gestačný vak bez plodu. Budem musieť absolvovať zákrok?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

včera som bola na gynekologickom vyšetrení, no zatiaľ bolo vidieť iba gestačný vak 8 mm a žĺtkový vak. Plod nie. Pán doktor povedal, že sa možno ešte vytvorí. Mám prísť na kontrolu o 2 týždne.

Pri predchádzajúcom tehotenstve som mala iba gestačný vak, plod sa nevytvoril a musela som absolvovať zákrok. Mám obavy, aby sa to neopakovalo. Posledná menštruácia bola 13.1.2023, deň styku 28.1.2023.

Môže to byť aj týmito dátumami, že som ešte v skoršom štádiu tehotenstva?

Dá sa vypočítať týždeň podľa počatia?

Alebo si nemám robiť zbytočné nádeje?

Ďakujem

Dobrý deň,

aktuálne ste iba v 6. týždni a pokiaľ bol vidieť gestačný aj žĺtkový vak, tak je veľká pravdepodobnosť, že sa plod ešte objaví.

K ovulácii mohlo dôjsť neskôr ako ste očakávali. Spermie prežijú v genitálnom trakte až 5 dní. K oplodneniu mohlo teda dôjsť tiež neskôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník