Hnedý výtok 6 dní pred menštruáciou - hormóny alebo tehotenstvo?

Zodpovedané
18. aug 2022

Dobrý deň,

6 dní pred menštruáciou som dostala hnedý výtok, raz som tam videla trošku krvi. Je slabý. Na začiatku som myslela, že mi menštruácia došla skôr, aj keď takto skoro mi nechodí aj keď kojím. Už som mala cyklus celkom pravidelný (dieťa má rok a pol). No výtok stále pretrváva v rovnakej intenzite a občas pociťujem slabé menštruačné bolesti. MS by som mala dostať pozajtra.

Môže to byť iba z hormónov alebo to môže byť tehotenstvo, prípadne niečo iné?

Respektíve kedy je možné si robiť najskôr test aby bol výsledok pravdivý?

Ďakujem krásne za odpoveď.

Dobrý deň,

tehotenský test má zmysel realizovať pri 1-2 dni meškajúcom menzese.

Ak ide o jednorazovú záležitosť, nie je potrebné to riešiť. Je možné, že sa to už nezopakuje. Na hormonálny systém výrazne vplýva stres, choroba, nadmerná námaha.

Ak sa situácia opakuje v každom cykle, je potrebné vyšetrenie u gynekológa za účelom vylúčenia objektívnej príčiny špinenia (polyp, myóm, zápal, zmeny na krčku,…). Ak bude všetko v poriadku, príčina bude hormonálna.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník