Holenie mi spúšťa mykózu. Môžem preventívne používať antimykotický krém?

Zodpovedané
14. sep 2021

Dobrý deň,

holenie je u mňa častým spúšťačom mykózy.

Môžem po holení nanášať antimykotický krém ako prevenciu?

Holím sa maximálne raz za dva týždne, takže nešlo by o častú frekvenciu. Mám doma Clotrimazolum, Macmiror, Pimafucort.

Ostatné opatrenia čo dodržujem sú, že mením zakaždým 5-cepielkovu ziletku, používam gel na holenie a po holeni sa vycikam.

Čo iné by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

ešte som nepočula, že by holenie bolo spúšťačom mykózy. Skúste nepoužívať ten daný gél na holenie, ktorý používate. Možno naruší Vaše prirodzené pH a tiež môže ísť napríklad o intoleranciu prípadne alergickú reakciu naň.

Zameňte ho za iný. Možno by ste mohli skúsiť mydlo s olejom čajovníka.

Čo sa týka preventívneho natierania sa, nie som veľmi za, ale pokiaľ je to raz za 2 týždne, tak budiš.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník