Hrozí mi predčasný pôrod, keď mám diagnostikovanú tehotenskú cukrovku?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

v 28. týždni mi diagnostikovali tehotenskú cukrovku (hodnota po 2 hod. oGTT 8,9). Odvtedy držím diétu a cukor mám pred jedlom max do 4,5 - 5 a po jedle 6 - 7. Dočítala som sa, že pri tejto diagnóze mi hrozí predčasný pôrod.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

neplatí to v každom prípade. Ide iba o vyššie riziko výskytu niektorých komplikácií.

Pokiaľ bude hladina cukru dobre kontrolovaná, s najväčšou pravdepodobnosťou Vám nič nehrozí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník