Tehotenská cukrovka

sue5594
16. sep 2023

Ahojte chcem sa spytat ake hodnoty ste mali pri tehotenskej cukrovke ja som najprv mala vyssie ale nebolo to az tak strasne no dnes som 33tt a hodnoty mi lietaju 2 hodiny po jedle od 9 do 14. Chcela by som vediet ci vam preplacala poistovna inzulin a jako to bolo z detickami pri porode a po narodeni dakujem

bluemoon24
16. sep 2023

@sue5594 inzulin se samozrejme proplaci pojistovnou. Jak dodrzujes dietu? Jak si meris? www.tehotenskacukrovka.cz jsi cetla? Jsou tam overene a dulezie informace (stranka je tvorena nejlepsi odbornici na tehotenskou cukrovku v Cesku, MUDr. Krejci).

yanni
16. sep 2023

@sue5594 ved koinzultuj s dr. ked ti lietaju hodnoty. Bud uz dieta nestaci a musis pichat alebo nieco robis zhle. Ja so m mala v poslednom tehu a NIKDY som nemala zle hodnoity. Jedina hodnota nad normal bola pri prvotnom teste. No a hial smola, ked mas tam zle, tak to vyhodnotia ako tehu cukrovka. Opakovane sa test nerobi. Ako pisem, ja som az do konca male testy ukazkove az som sa na celu poondiatu dietu ku koncu tehu vykaslala a jedla prakticky vsetko a aj tak hodnoty boli vzdy v norme. Po porode ziadne problemy, ziadne vykyvy, ani dieta. narodila sa s uplne ukazkovymi mierami a ani ja ani ona nemal nijake naznaky cukrovky. Dne ma takmer 5 rokov a obe sme uplne v poriadku.

mamina7070
16. sep 2023

a po akom jedle ? nemala si melon nahodou ? alebo ryzu ? mozes konzulyovat s lekarom a uvidis

sue5594
autor
16. sep 2023

@bluemoon24 meriam si glukomerom pred jedlom a 2 hodiny po jedle zapisujem hodnoty uz mesiac taketo zle som mala naposledy pri glukozovom teste potom sa to dietou upravilo a posledne dni to zas vyskakuje mam nasadene lieky dodrziavam dietu pijem 3 litre vody denne a takto sa mi to zas pokazilo cele

sue5594
autor
16. sep 2023

@yanni budem v pondelok volat dr. To je samozrejmost ja mam uz mesiac doma glukomer ktorym si hodnoty meriam 6x do dna a zapisujem pre to viem ze to je zas zle len ma zaujima ci niekto mal podobnu skusenost s takymi vysokymi hodnotami

yanni
16. sep 2023

@sue5594 Kedy ti cukrovku zistili. Glukomer sa dostava hned po teste a zapisuje sa hned on zaciatku kazde meranie za den.

sue5594
autor
16. sep 2023

@yanni cukor mi zistili pri glukozovom teste v 28tt tyzden na to mi dali na diabetologii glukomer od vtedy si meriam pravidelne

vulka
16. sep 2023

@sue5594 9-14 je mooc. Treba kontaktovať diabetológa a ten buď zmení liečbu-tabletky, diétu alebo nasadí inzulín.

bluemoon24
16. sep 2023

@sue5594 jakou dietu dodrzujes? Vyradila jsi vsechny rychle cukry (krom ovoce) nebo co ti “povolil” diabetolog? Moje zkusenosti s diabetology pri GDM na Slovensku jsou katastrofalni, proto se ptam. A ten tvuj asi taky GDM moc nerozumi… Kdyby ano, tak by ses merila po hodine od prvniho sousta a ne po 2h. 9-14 po 2h je brutalne hodne, ale pokud dieta neni nastavena spravne, tak by se s tim jeste mozna dalo neco delat, nez prejdes na inzulin.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre