Ide o pomalý vývoj plodu?

Zodpovedané
10. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na vašu radu. V októbri som mala potrat v 10. týždni, bez kyretu. Aktuálne poslednú MS som mala 16. 11. a by som mala byť podľa toho cca 7+3. Minulý týždeň mi môj gynekológ tehotenstvo potvrdil, aj akciu srdiečka a povedal, že to vyzerá na 6+0 a veľkosť plodu bola 2 mm. Včera som bola na pohotovosti kvôli kŕčom v podbruší, ale nakoniec to bude zrejme zapálený sval alebo možno slepák. Pani doktorka mi povedala, že plod má akciu srdiečka a tiež má cca 5 mm, čo zodpovedá cca 6+2.

Môže byť, že za týždeň podrástlo iba o cca 3 mm a rozdiel v zodpovedných dňoch zostal iba 2 dni?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

tak malý plod je ešte pomerne zložité presne odmerať, keďže sa kvalita ultrazvukového prístroja a rovnako aj vyšetrujúci lekár menili.

Základom je v tomto štádiu, že bolo vidieť akciu srdiečka.

Neobávajte sa. Oddychujte a myslite pozitívne.
Držím palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník