Je análna fisúra indikáciou k cisárskemu rezu?

Zodpovedané
26. sep 2021

Dobrý deň,

pri prvom pôrode prirodzenou cestou som sa kompletne celá roztrhala a mala som veľmi ťažký pôrod. Nepokračoval, zastavil sa. Lekár mi vytláčal dieťatko von tlačenom na brucho a sestrička chytala. Tým som sa veľa roztrhala. Po pôrode som mala strašne komplikácie. Nemohla som ísť ani na WC. Brala som aj lieky a doteraz to stále mám stále. Keď mám tvrdú stolicu, krvácam z konečníka. Preto by som chcela radšej rodiť cisárskym.

Je indikáciou k cisárskemu rezu aj análna fissura konečníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

análna fisúra bohužiaľ nie je indikáciou na cisársky rez.

Zindikovať cisársky rez nemusí len gynekológ, ale môže aj iný špecialista, ktorého navštevujete.

Konzultujte Váš zdravotný stav s Vašim gynekológom, ktorý pozná Váš zdravotný stav najlepšie a vie zhodnotiť aj popôrodné komplikácie, ktoré sa u Vás vyskytli.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník