Je bábätko v priečnej polohe ohrozené?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 35. týždni tehotenstva (1. tehotenstvo) a bábätko je asi dva týždne v priečnej polohe. Podľa lekárky je príčinou priveľa plodovej vody a užšia panva. Bábätko má podľa všetkého v maternici stále dosť miesta. Pre mňa je táto poloha veľmi nepohodlná, brucho mi po stranách pne a tlačí ma. V noci nemôžem spávať.

Je bábätko v tejto polohe nejako ohrozené?

Čaká ma automaticky cisársky rez?

Veľmi som sa tešila na spontánny pôrod.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatko zostane v priečnej polohe, tak je jednoznačne indikovaný cisársky rez a spontánny pôrod neprichádza do úvahy.

To isté platí nestabilnú polohu plodu. A teda, pokiaľ bude dieťatko pre nadbytok plodovej vody meniť neustále polohu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník