Je bezpečné brať tabletky na oddialenie menštruácie?

Zodpovedané
20. nov 2022

Dobrý deň,

môj gynekológ mi poradil nejakú tabletku, ktorú keby som brala cca od mája, tak 3 mesiace by som nemala menštruáciu. Ja som zatiaľ nemala žiadne tabletky, ja konkrétne som skôr proti. On mi tvrdí, že to nemá vplyv na cyklus, ale mne sa to nejak nezdá.

Veď odjakživa to bolo mesačné a nič mi to nespraví s hormónmi, keby som brala také tabletky, že na 3 mesiace by mi "odišiel" menzes?

Považujem to za totálny blud, ale rada by som počula aj iné názory.

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem z akého dôbodu Vám bola hormonálna liečba doporučená.

Ak ju nepotrebujete, tak ju jednoducho neužívajte.

Príkladom kedy je vyslovene prospešné takéto pravidelné oddialovanie menzesu je diagnóza endometriózy. Tiež sa bežne žene môže doporučiť takéto cyklické užívanie antikoncepcie. Maternica sa tým “šetrí” a žena je spokojná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník