Je bezpečné otehotnieť 9 mesiacov po sekcii?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

som 9 mesiacov po druhej sekcii. Naše dieťatko umrelo, preto chceme druhé trošku skôr ako je oficiálne odporúčané.

I napriek tomu je veľa lekárov, ktorí odporúčajú po sekcii počkať len 6 mesiacov. Dokonca kamarátke povolili otehotnieť 3 mesiace po sekcii.

Nechcem nič zanedbať a však rátame s tým, že sa to samozrejme nemusí na 1x podariť.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja rovnako doporučujem počkať 1 rok s ďalším tehotenstvom, aby mala rana na maternici čas sa dostatočne zahojiť.

Veľmi mrzí Vaša strata a držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník