Kedy ste po sekcii otehotneli?

15. okt 2022

Ahojte,
zaujíma ma ako skoro po sekcii ste otehotneli a ci bolo všetko v poriadku.
Viem aké sú odporúčania lekárov, niektorí odporúčajú 6m avšak väčšina 1 rok. No zaujímajú ma aj reálne skúsenosti žien.
Ďakujem🙂

jeanne14
15. okt 2022

Mám krsniatka medzi ktorými je rozdiel 11m … prvá bola sekcia. Druhá tiež. Nik okolo toho vedu nerobil. Jazvu mala zahojenú. 😊

liloastitch
15. okt 2022

Po prvej sekcií 3 roky, po druhej +- 5mesiacov. Zatiaľ je všetko ako má byť,len mi placenta zrastá s jazvou .

autor
15. okt 2022

@jeanne14 ďakujem🙂
@liloastitch aj to zrastanie placenty s jazvou nejako riešia? Co som citala je to dosť problém, či?

liloastitch
15. okt 2022

Neriešia zatiaľ nič. Chcú indikovať cisársky už v 34 tt aby sa nestalo, že placenta prestane plniť svoju funkciu alebo jazva praskne.

tosomja
15. okt 2022

Prvá sekcia 7/2010, druhá 3/2020, tretia 5/2021 žiaden problem.

nikoleta1234
15. okt 2022

1.porod akútna sekcia s dvojickami v 34.tt. Druhý pôrod prirodzený spontánny v 39.tt. Medzi dievčatami je 3 ročný rozdiel

wave1804
15. okt 2022

@nikoleta1234 môžem sa ta opýtať, ako ti prebiehal druhy porod? Ja som mala dcérku tiež akutnou sekciou a stále sa rozmýšľam ak by sa zadarilo druhé babo, či by som išla rovno cisárskym znova alebo sa opäť trápiť prirodzenou cestou....

euka210
15. okt 2022

Ano, mne povedala 6mes. Mame 3 deti na sc s rozdielom 2r2mes. Az na bolesti jazvy posledny mesiac pri 3.tehu, ktora bola ok, vsetko ok. Mala som vela zrastov.

autor
23. mar 2023

@liloastitch ahoj, dopadlo vsetko ok?🙂

galganka
23. mar 2023

Cca 10 mesiacov po. 🤷‍♀️

liloastitch
23. mar 2023

Ahoj, áno všetko v poriadku. Máme zdravú dcérku. Nakoniec sa čakalo kedy sa rozbehne prirodzený pôrod a potom urobili sekciu.

autor
23. mar 2023

@liloastitch to sa veľmi tesim🙏 skóre tehotenstvo po sekcii bolo z dôvodu straty však? Mam to tiež tak...

liloastitch
23. mar 2023

Áno bolo to kvôli strate synčeka. Maličká sa narodila tesne pred tým ako ubehol rok od jeho narodenia/ smrti.

autor
23. mar 2023

@liloastitch to naozaj rýchlo...my mame momentálne 9 mesiacov od straty dietatka..

jumperly1
5. aug 2023

@liloastitch zdravim. Zaujimalo by ma ci ste boli pocas tehotenstva skoro po sekcii doma na rizikovom, alebo ste chodili normalne do prace?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre