Je Covid v 1. trimestri veľké riziko?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

som v 11. týždni a bohužiaľ mi vyšiel pozitívny test na covid. Priebeh nasledovný. Jeden deň zvýšená únava a škrabanie v krku, druhý deň sa pridala teplota, najvyššia bola 38.5 a bola zrážaná Paralenom a zábalmi. Dnes je tretí deň a zatiaľ som bez teploty a spustila sa nádcha, stále bolí hrdlo. Som trikrát očkovaná.

Je veľmi veľké riziko poškodenia plodu, keďže bola chvíľku teplota?

Poctivo ležím už tretí deň, pijem čaj s citrónom.

Čo by som ešte mohla prípadne pridať pre rýchlejšie uzdravenie?

Ďakujem!

Dobrý deň,

kľudne pridajte C vitamín a D vitamín. Ak teplota nebola zvýšená dlhodobo a telo na antipyretiká pekne zareagovalo, tak sa nemusíte obávať. Pravdepodobne máte najhoršie už za sebou.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník