Je hodnota AMH 7,76 jasným ukazovateľom, že mám PCOS?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hodnoty AMH. Mám 32 rokov.

Je hodnota AMH 7,76 naozaj tak zlá a je jasným ukazovateľom, že mám PCOS?

Môj lekár na sone raz povedal, že mám polycystické vaječníky. Potom povedal, že je tam len náznak polycystických vaječníkov. Menštruáciu mám ako tak pravidelnú. Mávam 30 - 33 dňový cyklus, žiadne iné príznaky PCOS nepociťujem.

Ďakujem

Dobrý deň,

definícia PCOS znie:
1. Hyperandrogenizmus /zvýšené hodnoty androgénov/
2. Poruchy menštruačného cyklu
3. Typický ultrazvukový nález na vaječníkoch

Rovnako môžu byť hodnoty AMH vyššie. Ale iba na základe hodnôt AMH nie je možné stanoviť diagnózu PCOS.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník