Skúsenosti s diagnózou PCOS a donosenie zdravého bábätka

zuzanabella
4. dec 2019

Ahojte,chcela by som sa s niečím poradit. Mám za sebou 2 zamlcane potraty, obe v 7.tyzdni. Prvé tehotenstvo sa nám podarilo hneď na prvýkrát a druhé na tretí cyklus. Až po druhom potrate ma lekárka poslala na vyšetrenia, aby sa zistila ich pricina. Dnes som mala za sebou prve a to endokrinologicke vyšetrenie, kde mi bol zistený chronicky zápal štítnej žľazy.Zatial iba cez ultrazvuk,výsledky z odberov budú o 2 týždne. Lekár mi medzi rečou spomenul diagnózu polycysticke vaječníky a to na základe akné,ktorú nám už asi rok. Menstruaciu som mala 28.dňovu stále ukážkovu. Pri meraní ovulacie prostredníctvom testov,posledný rok prebehla stále,samozrejme okrem tých mesiacov čo som bola tehotná. Pojem polycysticke vaječníky som dodnes nepočula a nikdy som nemala žiadne problémy, vyšetrovana som za celý rok bola 4 lekármi na 4 ultrazvukoch a žiaden lekár mi nepovedal,že mam cysty. Dokonca som nikdy nebrala ani antikoncepciu a na preventívnych prehliadkach som mala vsetko v poriadku. Co myslite moze sa mi aj tak potvrdit tato diagnoza? Ak ste to niektora mala podobne,donosili ste zdravé bábätká? Ďakujem vopred za odpovede.

sunny_g
12. jan 2020

@zuzanabella ahoj, mne to diagnostikovali v 23 rokoch. V 26 som sa vydala a v ten rok na prvý pokus sme počali synčeka ❤️

Všetko je možné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre