Je kyretáž dôvodom neúspešného snaženia sa o dieťatko?

Zodpovedané
2. nov 2021

Dobrý deň,

pred 1,5 rokom som podstúpila kyretáž. Momentálne sa 2 mesiace snažíme o bábätko a nič. Zakúpila som si aj Femibion 1.

Je kyretáž dôvod, že prečo sa nám nedarí?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dva mesiace je strašne krátka doba na to, aby sa povedalo, že sa Vám nedarí. Pre zdravý mladý pár sa považuje jeden rok ako norma.

Čo sa týka kyretáže, pokiaľ bol zákrok realizovaný nešetrne, mohol by spôsobiť ťažkosti s otehotnením. Váš gynekológ si vie jednoducho overiť dôsledky zákroku ultrazvukovým vyšetrením - zmeria si výšku sliznice maternice v druhej polovici cyklu. Rovnako vy sama by ste spozorovali neprimerane slabý menzes len vo forme špinenia, keby Vám bola poškodená sliznica maternice.

Nezúfajte. Doporučuje sa mať nechránený pohlavný styk 2-3x do týždňa, nie iba v období ovulácie.

Femibion kľudne užívajte.

Držím palce.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník

Dobrý deň,

dva mesiace je strašne krátka doba na to, aby sa povedalo, že sa Vám nedarí. Pre zdravý mladý pár sa považuje jeden rok ako norma.

Čo sa týka kyretáže, pokiaľ bol zákrok realizovaný nešetrne, mohol by spôsobiť ťažkosti s otehotnením. Váš gynekológ si vie jednoducho overiť dôsledky zákroku ultrazvukovým vyšetrením - zmeria si výšku sliznice maternice v druhej polovici cyklu. Rovnako vy sama by ste spozorovali neprimerane slabý menzes len vo forme špinenia, keby Vám bola poškodená sliznica maternice.

Nezúfajte. Doporučuje sa mať nechránený pohlavný styk 2-3x do týždňa, nie iba v období ovulácie.

Femibion kľudne užívajte.

Držím palce.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník