Snaženie sa po kyretáži

2. aug 2022

Ahojte,
Pred 2 mesiacmi som bohužial absolvovala tento nepríjemný zákrok s názvom kyretáž.. verdikt znel- anembryomola podľa ms cca 8-9tt.
Po zákroku som krvácala/špinila cca 6-7dni a po mesiaci od zákroku som dostala dosť silnú MS, po nej som cítila už aj ovulku (mám potvrdené aj podľa teploty).. momentálne prebieha druhá MS po zákroku.
Cítim sa fyzicky dobre, nič má neboli ani nemám žiadne ťažkosti.. doktorka 3 týždne od zákroku na kontrole povedala že je všetko OK, že počkať tak 3-4 cykly.
Ja sa chcem ale spýtať či sa niektorej podarilo tehu aj skôr po 2 cykloch a bolo všetko v poriadku? A teda či ste sa snažili aj skor ako po 3-4 cykloch? Môže sa to opakovať?
Prosím Vás o slušné odpovede, ďakujem ;)

lucia7933
2. aug 2022

my sme sa zacali snazit presne po tych 4.cykloch (skôr som sa bála)...a vyzera ze sa podarilo hned na 1.pokus, tak dufam velmi ze tentokrat to uz bude vsetko tak ako ma byt 🙏, drzim palce aj tebe... 🙏😉

ivus32
2. aug 2022

Ahoj ja som dostala menzes až po 6 týždňoch od kyretu a ďalšia už neprišla ,zadarilo sa na prvý pokus tak snáď už bude všetko okí teraz som v 19tt.

autor
2. aug 2022

Ďakujem za vaše reakcie.😊
My by sme to chceli skúsiť už aj teraz po tejto MS.. veľa som čítala že to dievčatá skúšali aj po prvej MS.. nepoznáte niekoho komu sa táto diagnóza opakovala?
Tak snáď bude všetko v poriadku.
@ivus32 gratulujem a držím palce!😊

domulibalazova
2. aug 2022

Ahojky, ja som mala 2.5. tiež kyret, prvá MS prišla 24.6. mali sme dovolené snažiť sa, aj sa zadarilo, no radosť netrvala dlho, bohužiaľ som začala špiniť, lekárka na pohotovosti ma doslova vysmiala a potom som sa o týždeň rozkrvacala, dnes som 5DC, zajtra idem k mojej gyn čo ďalej …mám po kyrete problém s nízkou sliznicou endometria…ale poznám veľa prípadov čo sa im podarilo tiež skôr a bolo všetko v poriadku 🙂
Drž sa ❤️

autor
2. aug 2022

@domulibalazova tak to má mrzí. Držím ti palce❤️
Ja keď som bola na kontrole po tých 3 týždňoch od kyretu tak doktorka povedala že sliznica pekne rastie že je vysoká.. aj teda obe MS sú zatiaľ dosť silne🙈 tak neviem.. mám ešte take zmiešané pocity

lucia7933
2. aug 2022

ja by som neodporucala hned po prvom cykle, z dôvodu ze ti moze placenta vrast do steny maternice a potom by bol problem pri pôrode (takto mi to povedala aj moja Dr.) ze min. tie 3 cykly je dobre pockat

autor
2. aug 2022

@lucia7933 ja už budem mat po druhej MS od kyretáže.. práve mi prebieha.
Preto má zaujíma názor , že či niektoré skúšali už po druhej MS od toho😊

lucia7933
2. aug 2022

urcite sa take najdu, ja som sa však este bála a tiez som mala silne MS...ale ak sa na to citis a vsetko Ok, tak kludne do toho ;)

autor
2. aug 2022

@lucia7933 ďakujem za názor 😊 vážim si každý jeden.😊

petricka22
2. aug 2022

Aj kamoska otehotnela asi 6t po kyrete. Dr ju za to riadne sfukol. Ja by som asi este chvilku vyckala, aby si nezazila dalsie sklamanie.

autor
2. aug 2022

@petricka22 a ako dopadlo to tehu?

denciarik
2. aug 2022

Ahoj my sme sa začali snažiť hneď po 1. menštruácii a teraz máme 4 ročného zdravého syna 🙂 Doktorka povedala netreba dlho čakať treba využiť tehotenské hormóny.

autor
2. aug 2022

@denciarik ďakujem aj za takúto odpoved ❤️
Toto má troška tak zas inak nakoplo😊.. doktorka dovolila hned snaženie alebo tiež povedala že počkať nejaké cykly?😊

basska_b
2. aug 2022

Ja co som tu tak pozerala na konikovi, tak mi to prislo, ze je to 50:50. Ked sa niekomu zadarilo hned v prvom, druhom cykle, nie vzdy to dobre dopadlo. Ja by som sa bala, nerozdychala by som to. My sme tie 3 mesiace pockali. Podarilo sa nakoniec v 5. cykle. Pekne som citila ovulaciu aj vsetko, telo so mnou pekne komunikovalo v tejto veci 🙂 ale prve 3 mesiace som mala oovulacne spinenie a potom v 4. cykle ovulacne bolesti. To ako keby mi telo hovorilo, ze nie je este ready. A potom prisiel konecne taky normalny cyklus a hned sa podarilo ☺️ drzim palce, viem, ze najlepsia utecha je dalsie tehotenstvo a isto bude vsetko OK... clovek nemoze mat tolko nestastia a smoly 2x za sebou 😢

denciarik
2. aug 2022

Doktorka povedala že stačí 1 menštruácia a hneď sa snažiť a dobre sme urobili. 🙂 Držím palce 🙂

autor
2. aug 2022

@basska_b takisto som čítala už všeličo či tu na konikovi alebo celkovo na internete.
A teda neviem no.. ešte som v tom taká nerozhodná že či skúsiť alebo počkať..
Myslim si, že je to tak trocha aj o tom ako sa človek citi a nastaví si aj to myslenie.
No ďakujem za odpoved 😊

autor
2. aug 2022

@denciarik tak to je fajn.😊 veľa zdravia prajem😊
A ďakujem, snáď už všetko dopadne dobre😊

basska_b
2. aug 2022

Uvidis... ja si myslim, ze tvoje telo aj mysel ti povedia, kedy je ten pravy cas 🙂 u mna s kamoskou muselo najprv prejst take to obdobie, kedy nas pichlo pri srdci vzdy, ked sme videli kocik s vanickou alebo tehotnu zenu. Akonahle ta faza presla a zacali sme im uprimne priat, sme otehotneli. Otehotnenie je neuveritelna - fascinujuca - kombinacia psychiky a fyzickej kondicie

viky_21
2. aug 2022

Ja som mala kyret kvoli MA a snazit sme sa zacali hned po prvom cykle. A nastastie uspesne. Mam za sebou bezproblemove tehu a vedla mna lezi 9m milacik 😊 drzim palce 🤞

petricka22
3. aug 2022

Dopadlo to dobre, vynosila a porodila zdrave dieta… len ide o to, ze to asi nie vzdy musi dopadnut dobre. Ja viem, ze tuzba po dietati je velka, ja som si tym tiez presla, ale netreba sa bezhlavo pustat do dalsieho tehu, kym nie si fyzicky este v poriadku (resp. mozes aj nemusis byt). Lebo ak by sa nedajboze zas stalo nieco zle, tak ver, ze ta zufalost by bola omnoho silnejsia, ako terajsie 2-3mesacne cakanie…

lalilla
12. aug 2022

Ja som potratila v 9tt, cakali sme tri cykli. Uprimne lakalo ma to aj skor, ale predsa kyretaz je dost velky zakrok v maternici, po mensich sa opdoruca cakat mesiac tak pri tomto sa necudujem ze viac. Najma kvoli infekcii. Ja som mala teda vacsi respekt nez chut skusat a nedajboze riesit este problemy k tomu. Su kocky co im to vyslo ale. Je to na tebe

lulua777
12. aug 2022

Ja predminulý rok.Presne po prvej ms, sme šli na to .Moja dr povedala ,ze je pekne pohnojene a veru hneď na prvý krát sa podarilo 😃 Teraz mi tu beha rok a pol veľká baba zdravá ako buk 🥰

macko1007
23. sep 2022

my sme skusali druhy cyklus,no ms som mala strasne silnu este ..treti cyklus bola ms normalna a aj sa zadarilo…telo ked bude pripravene prijme vajicko 🙂

parciova
14. mar 2023

@lulua777 ahoj, čítam tu staršie články z roku 2022.
Ako si vedela že máš plodné dni? Ja som v v 11tt prišla o dieťa tiež som mala kyretaz, a Dr mi povedal že mám čakať 6m...no ja som z toho nešťastná. Po zákroku som cca 10 krvacala nie moc, a mám čakať vraj na menzes,... Ja by som rada vedela ako zistím plodné dni. Užívam aj kyselinu listovú.

lulua777
14. mar 2023

@parciova mne moja dr hneď na prvej kontrole po kyrete povedala ze je pohnojené a ze mame ísť na to kľudne ze dnu je všetko v poriadku aj by malo vyst a aj sa stalo 🙂 teraz mi tu beha 2rocna slečna 🤗🥰

parciova
15. mar 2023

@lulua777 ja som po kyrete krvacala cca dní, ovulácia prvá príde asi po prvej menštruácii? A ako si si rátala plodné dni (ovulačne).. My sme sa rok snažili a prišlo mi to ako darček pod stromček, som sa tešila a tento rok vo februári som dostala potom šok 😓.
Chcem len poradiť ako si to mám vypočítať a počkať na prvú menštruáciu? Dr mi povedal že 6m.pauza. To sa mi čakať nechce. Beriem aj kyselinu listovú

lulua777
15. mar 2023

@parciova ja som brala alchemiku po kyrete a super pomohla tu rozhodne odporúčam.Moja dr povedala ze není na čo čakať ak je dnut všetko ôk.A počítala som to tak ze cca na 14den od menzesu tuším 🤔

parciova
15. mar 2023

@lulua777 vidím že si z z PN ja z Myjavy, ďakujem určite ti dám vedieť...

arexka
19. jan 2024

Mi sme sa milovali normálne po prvej ms od kyretaže ked som mala po kontrole u lekara povedal že je všetko ok ale tiež vravel ze teda po 3 cykloch sa začať snažiť o tehotenstvo ja som to brala tak že čo sa ma stat sa stane neotehotnela som hneď ani s prvou dcerkou snažili sme sa takmer rok potom sa nam zadarilo az ked som ju odstavila od kojenia mala 2 roky ale teda bohužiaľ bábätku nebilo srdiečko musela som na kyretaž v 8 tt..kyretaz bola v juni 2023 ..a podarilo sa otehotnieť v septembri už ms ta mala byť tretia od kyretaže..ale mala som špiennie v čase ms ja zesa mi rozbieha ale spravila som si test zo srandy a tam dve čiarky tak som dostala lieky progestenalle na udržanie tehotenstva sem tam som mavala spinenia v prvom trimestri akonahle skončil už je to ok ja som tie špiennia mala nizko uloženou placentou ale už je zdvihnuta na zadnej stene a čakáme Zdrave bábätko velmi sa tešíme nan🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre