Je možné mať vlastnú pôrodnú asistentku?

Zodpovedané
17. aug 2022

Dobrý deň,

je možné mať vlastnú pôrodnú asistentku pri pôrode, alebo to závisí od konkrétnej nemocnice?

Keďže som pred prvým pôrodom neabsolvovala kurz (kvôli zlej pandemickej situácii) a z personálu sa mi venovali len minimálne - len mi povedali, že nedýcham správne, ale nepomohli mi - pri druhom pôrode by som chcela mať niekoho pri sebe. Viete mi poradiť ako takúto osobu v mojej blízkosti nájdem?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme. Tak ako lekára, aj pôrodnú asistentku si viete zazmluvniť. Je potrebné sa informovať na konkrétnom oddelení. Ideálne by bolo popýtať sa okolia a ich skúseností a vybrať si na základe toho.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník