Je možné, že mi nesadli vaginálne tablety?

Zodpovedané
25. júl 2022

Dobrý deň,

10. júla som bola u gynekologičky pre pocit pálenia po toalete. Vyšetrenie mi neurobili, len diagnostickým prúžkom, ktorý bol negatívny. Urobili mi sono obličiek - negatívne. Dali mi Monural. Všetko bolo ok.

Po 14. dňoch som mala opäť problém. Na ambulancii mi vyšiel moč negatívny dali mi opäť Monural, že zjavne keď je tam pálenie niečo tam bude. Na druhý deň som doniesla moč na rozbor, bol negatívny. Dr mi nasadila ešte Polygynax. Na druhý deň po jeden tbl sa mi objavila bolesť pošvy a po domočení mám taký divný pocit.

Je možné, že mi nesadli tie vaginálne tablety?

Keď mám v sebe Monural nemohla som dostať zápal močových ciest?

Ďakujem veľmi pekne

Dobrý deň,

ak ste užili Monural a následne priniesli moč na kultiváciu, výsledok bol negatívny práve kvôli tomu. Bolo potrebné najprv moč vyšetriť a potom liečiť.

Čo sa týka vaginálnych tabliet, alergická reakcia nie je vylúčená. Doporučila by som prestať ich užívať a vyhľadať svojho ambulantného gynekológa.

Najlepšie by bolo odobrať kultiváciu z pošvy a liečiť podľa výsledku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník